Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 24-12-2018 13:30   Güncelleme : 24-12-2018 13:30

MİLLET BAHÇESİNİN İLK GÖRSELLERİ

MİLLET BAHÇESİNİN İLK GÖRSELLERİ

MİLLET BAHÇESİNİN İLK GÖRSELLERİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 100 günlük icraat programında Türkiye'nin pek çok kentine Millet Bahçesi yapılacağı açıklanmıştı. Açıklanan programa göre ise iki Ankara'ya da iki ayrı Millet Bahçesi yapılması kararlaştırıldı. Bu Millet Bahçesi projelerinden biri AKM alanının bulunduğu yere diğeri ise Gölbaşı'nda bulunan Eymir Gölü'nün hemen yakınındaki araziye yapılacak.

İHALE YAPILACAK

Eymir Gölü'nün hemen yakınından geçen Çevre Yolu'nun dibinde yer alan Gölbaşı'ndaki Millet Bahçesi yaklaşık 800 bin metrekarelik alanı kaplıyor. Yapılacağı bölgede adeta yeşil bir dönüşüm oluşturacak olan Millet Bahçesi içerisinde; yürüyüş yolları, oyun alanları ve evcil hayvan alanları gibi sosyal bölümler bulunuyor. Gölbaşı ilçesine bağlı Şafak Mahallesi'ne inşa edilecek olan Millet Bahçesi, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yapılacak. İkinci 100 gün icraat programında da bulunan Millet Bahçesi ile ilgili önümüzdeki günlerde ihale yapılması bekleniyor.

 

TEMELİ ATILACAK

Projeyi yakından takip eden Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay, "Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürü Mehmet Ali Kahraman'ı ziyaret ederek yakın zamanda temeli atılacak olan Millet Bahçesi Projesi hakkında bilgi alışverişinde bulunduk" ifadelerini kullandı.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
157. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA