Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 24-12-2018 11:17   Güncelleme : 24-12-2018 11:17

Bütün belediyelere ders vermeye hazırız

Bütün belediyelere ders vermeye hazırız

Bütün belediyelere ders vermeye hazırız

Bayat ekmeklerle yemek yapıp israfa dikkat çektiler

Ekmek israfına dikkat çekmek için bayat ekmeklerle yemek yarışması düzenledi.

Pursaklar Belediyesi tarafından Pursaklar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde ev hanımlarına yönelik düzenlenen Bayat Ekmek Yemek Yarışması ve Yöresel Yemekler Yarışmasında hem israfa dikkat çeken hem de dereceye giren kadınlar para ödülü ile ödüllendirildi.

Profesyonel Aşçılar Derneği’nin usta aşçıları yapılan yemekleri titizlikle inceleyip sunumdan lezzete kadar birçok konuda değerlendirme yaparak not verdi.

Yöresel Yemek Yarışmasının birincisi bin 500 TL, ikincisi 1000 TL ve üçüncüsü 500 TL kazandı.

Yöresel Yemeklerde birinci olan Serpil Mengüç ve Meltem Soyuduru kazandıkları para ödülünü Yemen’e bağışladı.

Yarımada dereceye girenlere ödüllerini Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin takdim etti.

Yöresel Yemeklerde Serpil Mengüç ve Meltem Soyuduru 1’inci, Havva Çalışkan ve Kamuran Kadıoğlu 2’nci, Günhan Özdemir ve Handan Eker 3’üncü oldu.

Bayat Ekmek Yemek Yarışmasında ise Şevval Kösek ve Beyhan Kabasakal ile Hafize Köse ve Fatoş Okumuş takımı 1’incilğ paylaştı.

Ankara Profesyonel Aşçılar Derneği (ANPADER) Başkanı Mahmut Dolmacı törende yaptığı açıklamada bayat ekmeklerin değerlendirmeleri için bütün belediyelerde ders vermeye hazır olduklarını söyledi.

Yarışmacıları ve jüri üyelerine katkılarından dolayı teşekkür eden Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin, “ Çok güzel bir sorumluluk projesidir. Memleketimizde ciddi manada bir ekmek israfı var. Bu israfı engelleme ve artı yöne çevirmenin çalışması oldu. İsrafa dikkat çekmek ve yöresel yemeklerimizi unutturmamak için gayret gösteren bütün hanım kardeşlerimizi tebrik ediyorum. Geleneksel Türk mutfağının lezzetlerini burada bir kez daha yaşattık” dedi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
135. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
90. Sayımız Çıktı
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA