Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 21-12-2018 16:02   Güncelleme : 21-12-2018 16:02

Başkan Duruay’dan öz eleştiri

Başkan Duruay’dan öz eleştiri

Başkan Duruay’dan öz eleştiri

Esnaf ve Sanatkarlar Odası (GESO) Başkanı İsa Albut tarafından Gölbaşı esnafı ve öğrenciler arasında diyalog kurma amacıyla GESO sosyal tesislerinde toplantı düzenledi.

GESO sosyal tesislerinde düzenlenen toplantıya Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay, Gölbaşı Esnaf ve Sanatkarlar Odası (GESO) Başkanı İsa Albut, Gazi Üniversitesi Turizm Fakültesi Öğr. Gör. Dr. Hakan Çetiner Gölbaşı esnafı ve Gazi Üniversitesi Turizm Fakültesi öğrencileri katıldı.

Toplantıda bir açıklama yapan Gölbaşı Esnaf ve Sanatkarlar Odası  Başkanı İsa Albut “ Sizlerin Gölbaşı’nda gerek halk gerekse esnaf tarafından karşılaştığınız bazı hatalar olabilir ama emin olun herkes gayet iyi niyetli olmasına rağmen farkında olmadan bazı hatalar yapabiliyor. Biz bunları karşılık bir şekilde anlaşarak aşacağız ve öğrencilerimizi daha çok Gölbaşı’nda zaman geçirmelerini sağlamak için çalışacağız” dedi.

Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay, burada yaptığı konuşmada, dünyada sadece Gölbaşı’nda yetişen sevgi çiçeğinin coğrafi işaretini almak üzere olduklarını söyledi.

 

Çiçeğin yok olma tehlikesiyle karşı karşıya olduğunu belirten Duruay, "Biz belediye olarak bir yer tahsis ettik ve şu anda orada yetiştirmeye çalışıyoruz. Ayrıca sevgi çiçeğinin coğrafi işaretini almak için çalışıyoruz. Eğer alabilirsek ilk defa Türkiye’de bir bitkinin coğrafi işaretini almış olacağız." dedi.

 

Duruay, Gölbaşı'nın turizm kenti diye söz edildiğini ancak turizm olarak bugüne kadar çok bir şey yapılmadığını dile getirerek, şöyle devam etti:

 

"Sadece gölün cazibesi ile turizm kenti olduk dedik ve şu ana kadar da böyle devam etti ama Gölbaşı’na belediye başkanı olduktan sonra şunu öğrendik. Gölbaşı bir kuş cenneti 200 farklı türün yaşadığı bir ilçe, 1980’lerde bulunan bir tane Damlataş Mağarası var ama bugüne kadar turizm acısında hiç kullanılmamış. Biz son dönemde Damlataş Mağarasını turizm açmak için çeşitli girişimlerde bulunduk. İnşallah açılacaktır. Arkeolojik olarak Gölbaşı çok zengin bir ilçe, bununla ilgili Ankara Üniversitesi ile bir protokol imzaladık ve kazı ruhsatı almak için gerekli yerlere müracaatlarımızı yapacağız. Biz Gölbaşı’nın sadece Mogan Gölü ile değil bütünüyle bir turizm kenti haline gelmesini istiyoruz. Turizm için bugüne kadar çok şey yaptık dersek bu doğru olmaz ama bunun için gerekli adımları attık."

 

Toplantıda öğrenciler Gölbaşı’nda yapılmasını istedikleri talepleri iletti.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
135. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
90. Sayımız Çıktı
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA