Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 16-12-2018 15:24   Güncelleme : 16-12-2018 15:24

Mehmet Kürşad Koçak başvuruda bulundu

Mehmet Kürşad Koçak başvuruda bulundu

Mehmet Kürşad Koçak başvuruda bulundu

31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan yerel seçimler için MHP Gölbaşı İlçe Teşkilatı'nda meclis üyeliği aday adaylığı başvuruları devam ediyor.

 

Mehmet Kürşad Koçak, 2019 yerel seçimleri için MHP'den Gölbaşı Belediye Meclis Üyesi aday adaylığı dosyasını verdi.

 

Aday adaylığı kararı alırken kendisine desteklerini esirgemeyen teşkilat mensuplarına ve İlçe Başkanı Ersin Pehlivan'a teşekkür eden Koçak, "Vicdanının sesinden başka hiçbir sese kulak vermeyen bir Ülkücü olarak, ülkemizin siyasi takviminde yer alan 31 Mart 2019 seçimleri arifesinde, ben de doğru olduğuna inandığım bir karar aldım. Bu kararıma desteklerinden dolayı başta ailem olmak üzere, İlçe Başkanım Ersin Pehlivan'a ve tüm teşkilat mensubu arkadaşlarıma teşekkür ederim. Bu kararım her halükarda milletimizin ve devletimizin varlık, birlik ve bütünlüğü dikkate alınarak verilmiş bir karardır. 'Önce ülkem ve milletim' düşüncesinden ve kararlılığından zerre kadar taviz vermeden alınmış bir karardır. Bu kararım gereğince tabiri caizse ata evim Milliyetçi Hareket Partisi’nden, Gölbaşı Belediye Meclisi Üyeliği için adaylığımı açıklıyorum. Gölbaşımıza en iyi, en doğru, en hızlı hizmeti verebilme düşüncesiyle aday oluyorum. Bu seçimde sizlerin desteğini istiyorum. Gayret bizden, takdir Allah’tandır." diye konuştu.

 

MHP Gölbaşı Belediye Meclis Üyesi aday adayı Mehmet Kürşad Koçak, diğer yandan Milliyetçi Hareket Partisi ruhunu hatırlatarak konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

 

" Bu vesile ile bütün milletimizi, Milliyetçi Hareket Partisi ruhuna sahip çıkmaya davet ediyorum. Ve kısaca MHP ruhunun ne anlama geldiğini  bütün milletimize yeniden hatırlatmak istiyorum. Türk milliyetçi hareketi diğer siyasi hareketlerden, diğer siyasi partilerden bir tanesi değildir. Türk milliyetçi hareketi bütün partileri ve siyasi hareketleri, olmaları gereken sırat-ı müstakim çizgisine çekme mesuliyeti ve şuurunu yüklenmiş bir büyük gönül hareketidir. Türk milliyetçi hareketi milletin kaderine etki eden her faaliyetin doğru ve yerinde olmasını gözlemleyen ve böyle olması için, bu istikamette gönüllü hizmet ve katkı üreten bir çile hareketidir. Türk milliyetçi hareketi, her türlü dünyalık beklentisini, mevki makam ve unvan hırsını ayaklarının altına almış, dünyaya ilahi adaleti hâkim kılmak suretiyle, ebediyeti kurtarma derdine düşmüş çilekeş, ak saçlı, erdemliler hareketidir aynı zamanda. Öteki siyasi hareketlerin hata ve beceriksizlikleri, bizim siyasi şansımızı arttırma noktasında bize mutluluk verecek zannedilir. Ama Türk milliyetçileri, bu durumu ülke adına kayıp hanesinde düşünüp, üzüntü verici olarak değerlendirirler. Çünkü Türk Milliyetçi Hareketi, rakiplerini dahi doğru çizgiye çekmeğe uğraşan adanmışlık hareketidir. Kısaca, 'Türk Milliyetçi Hareketi' nedir derseniz; mazluma kucak, yetime ocak, zalime zindan, mağdura vicdan, cahile mektep, şaşkına meşrep, azgına edep, düşküne yürek ve garibe bilektir. Yani Türk ruhudur. Kendini ispatlamış ve her türlü şaibeden uzak olan Milliyetçi Hareket Partisi'ne vereceğiniz destek, ülkemize, milletimize, insanlığa ve dünya barışına vereceğiniz bir destek anlamı taşır. Peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa (SAV)'nın kutlu sözünde olduğu gibi, “Birlikte rahmet, ayrılıkta azap vardır.

Saygılarımla."

 

MEHMET KÜRŞAD KOÇAK KİMDİR?

 

1985 ANKARA GÖLBAŞI’NDA DOĞUMLU. 2004 BALGAT ANADOLU TEKNİK LİSESİ ELEKTRİK BÖLÜMÜ MEZUNU. 2008'DEN BERİ GÖLBAŞI’NDA İÇ DIŞ DEKORASYON VE İNŞAAT İŞLERİ İLE UĞRAŞMAKTA. 2 DÖNEM GÖLBAŞI ÜLKÜ OCAKLARI'NDA BAŞKAN YARDIMCILIĞI GÖREVİNDE BULUNDU. MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ GÖLBAŞI İLÇE BAŞKANLIĞI'NDA İLÇE SEKRETERLİĞİ VE TEŞKİLAT İŞLERİNDEN SORUMLU BAŞKAN YARDIMCILIĞI GÖREVLERİNDE BULUNDU. EVLİ VE 2 ERKEK ÇOCUK BABASI.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
135. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
90. Sayımız Çıktı
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA