Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 15-12-2018 12:36   Güncelleme : 15-12-2018 12:36

Her zaman yanınızdayız

Her zaman yanınızdayız

Her zaman yanınızdayız

Ankara Ticaret Odası 30. Meslek Komitesi tarafından Gölbaşı'nda faaliyet gösteren Doğal Taş, Mermer ve Hazır Beton İmalatçıları'nın sorunlarının konuşulduğu bir toplantı düzenledi.

Gölbaşı öğretmen evinde düzenlenen toplantıya, Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, Ankara Ticaret Odası Meclis Üyesi ve 30. Meslek Komitesi Başkanı Ali İhsan Güçlü, Doğal Taş, Mermer ve Hazır Beton İmalatçıları sektörü temsilcileri, siyasi parti temsilcileri, muhtarlar ve çok sayıda kişi katıldı.

Toplantı Ankara Ticaret Odası (ATO) yaptıkları çalışmalarla ilgili sine vizyon gösterisi ile başladı.

Toplantıda bir konuşma yapan Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran,   toplantıyı düzenleyen 30. Meslek Komitesi Başkanı Ali İhsan Güçlü ve arkadaşlarını tebrik etti.

Baran, “ Gölbaşı’nda ATO’ya bağlı 3 bin üye var. Bu çok önemli bir rakam Gölbaşı 1920’lı yıllarda kara yollarında gecen insanların dinlenmesi için oluşturulmuş bir merkez ben öyle biliyorum. Gölbaşı aslında güneye acılan Ankara’nın en önemli kapısıdır. Bana göre Ankara’nın en önemli ilçelerinden birisidir. Mogan ve Eymir gölleri bile Ankara’da turizm hareketlendirme adına yeterde artar. Beynam ormanları var. Üç tane mağarası mevcuttur. Seksen üç farklı kuş turu Gölbaşı’nda yuvalanıyor. Dünyada sadece Gölbaşı’nda olan sevgi çiçeği var” dedi.

Gürsel Baran konuşmasına şöyle devam etti.

“ Hazır betonda biz Avrupa’da lideriz. Dünyada ise Çin ve ABD’den sonra üçüncü sıradayız. Doğal taş ve mermer sektöründe dünya üzerinde ki rezervlerin %40 bizdedir bunda da Gölbaşı’nın önemli bir payı var. Yılda 2 milyar dolar ihracat olduğunu biliyoruz.  Ama 7-8 milyarlık rakam çıkartacağımız yerde biz iki milyar çıkartıyoruz. Mermerimiz dünyanın birçok ülkesinde tanınıyor. Bu organizasyon çok önemli bunu düzenleyen komite üyelerine teşekkür ediyorum”

Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, son olarak Ankara’nın her alanda gelişmesi için elbirliği ile çalışılması gerektiğini söyledi.

Ankara Ticaret Odası Meclis Üyesi ve 30. Meslek Komitesi Başkanı Ali İhsan Güçlü ise , toplantının önemine vurgu yaparak, Doğal Taş, Mermer ve Hazır Beton İmalatçıları'nın sorunları ve çözümü noktasında çok önemli bir adım olduğunu söyledi.

Güçlü “Ankara Ticaret Odası 30. Meslek Komitesi olarak göreve geldiğimiz tarihten itibaren Doğal Taş, Mermer ve Hazır Beton İmalatçıları sektöründe faaliyet gösteren işletmelerin daha verimli imalat ortamlarına kavuşmaları için gayret gösterdik. Ülkemizin içinde bulunduğu şartlarda göz önüne alarak, üreticimizin maliyetlerini düşürmeye satış, pazarlama ve ileriye yönelik doğru yatırımlara yönlendirmek amacıyla sektörümüzün genel durumunun tespiti mevcut sorunları ve çözüm önerilerini yerinde dinleyerek ilgili kamu birimlerine aktarılması noktasında iyi niyetli çalışmalar yapmaktayız” dedi.

Güçlü son olarak Ankara’nın beli bölgelerine 30. Meslek Komitesi olarak ziyaretler yaparak işletmelerin sorunlarını ve bu sorunlarının çözümü noktasında önerileri yerinde dinleyerek gerekli mercilere ulaştırdıklarını söyledi.

 

Toplantı Doğal Taş, Mermer ve Hazır Beton İmalatçıları sektörü temsilcilerinin konuşmaları ile devam etti.

Toplantı andezit ataştan yapılmış plaketlerin taktımı ile sona erdi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
156. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA