Advert

Ampute’nin yıldızları öğrencilerle buluştu

Ampute’nin yıldızları öğrencilerle buluştu

Ampute’nin yıldızları öğrencilerle buluştu
Ampute’nin yıldızları öğrencilerle buluştu Murat YILDIZ

Avrupa Ampute Futbol Federasyonu (EAFF) Avrupa Şampiyonası’nda kupayı kazanma başarısı gösteren ve Meksika’da düzenlenen Dünya Şampiyonasında ikinci olan milli takım oyuncuları, öğrencilerle bir araya geldi.

Ampute Milli Takımı oyuncuları, Ankara’nın Gölbaşı ilçesinde düzenlenen sempozyumda gençlerle bir araya geldi.

Nesibe Aydın Okulları Gölbaşı yerleşkesi konferans salonunda düzenlenen etkinlikte,  öğrenciler, milli takım oyuncularını yakından tanıma fırsatı buldu.

Nesibe Aydın Okullarında öğrencilerle bir araya gelen Ampute Milli Takım futbolcuları Fatih Şentürk, Rahmi Özcan, Kemal Güleş, İsmail Korkmaz başarılarının sırlarını gençlerle paylaştı.

Öğrencilerden gelen ne gibi zorluklar yaşıyorsunuz? Sorusunu cevaplayan Ampute Milli Takım futbolcusu Rahmi Özcan hükümetten çok büyük destek gördüklerini söyledi.

Özcan “2004 yılın da başlamış bir branş ve 14 yılda 4 defa dünya 3cülüğü, 1 dünya 2ciliği ve Avrupa şampiyonunu sığdırmış bir branş. Çok büyük destekler görüyor hem devlet olarak hem hükümet olarak çok büyük destek var arkamız da Spor Bakanlığımız, Türkiye Futbol Federasyonu en önemlisi bizim için halk ve sizler tabi ki biz çok destek gördüğümüz için buralara geldik. 2017 Avrupa şampiyonası finalinde yani İstanbul Vodafon Parkta biz 3-5 bin kişi beklerken 45 bin 300 kişi statda 15 bin civarı da stat dışın da kalan insanlar vardı. Ampute futbolun her hangi bir zorluğu yok bizim için ülke olarak biz dünyada söz sahibi bir ülke olarak şunun her zaman arkasındayız ülke olarak Ampute futbolun çok destek veriliyor verildiğini o gün 45 bin 60 bin kişiyle gösterdik” dedi.

Program sırasında, doğum için eşinin hastaneye kaldırıldığını öğrenen ve heyecanlanan sporculardan İsmail Korkmaz'a, öğrenciler alkışlarla destek verdi.

Söyleşiye Ankara Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdür Yardımcısı Cengiz Özden Şimşek’ de katıldı.

Söyleşinin ardından Futbolculara takdimi yapıldı. Futbolcular, daha sonra öğrencilere imza dağıttı.

Ankara Gölbaşı Ampute Milli Takım Fatih Şentürk Rahmi Özcan Kemal Güleş İsmail Korkmaz
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankara Seçimini Yaptı
Ankara Seçimini Yaptı
Mamak Seçimini Yaptı
Mamak Seçimini Yaptı