Advert

Halk Şeb-İ Arus’ta

Halk Şeb-İ Arus’ta

Halk Şeb-İ Arus’ta
Halk Şeb-İ Arus’ta Murat YILDIZ

Pursaklar Belediyesi Halkla İlişkiler Müdürlüğü, Konya’da düzenlenen Mevlana’nın 745’inci Vuslat Yıldönümü Uluslararası Anma Etkinliklerine çok sayıda Pursaklarlıyı götürdü.

 

Pursaklar Belediyesi Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nün düzenlemiş olduğu Konya gezisinde, çok sayıda kişi Şeb-i Arus törenlerine katılarak sema gösterisini izleyip Mevlana Müzesini gezme imkanı buldu. Konya Mevlana Kültür Merkezi’nde düzenlenen anma programına Pursaklar Belediyesi’nin tahsis ettiği otobüslerle katılan halk, Mevlana’yı dualarla andı.

 

Konya ile özdeşleşen Mevlana’nın hayatının anlatıldığı anma programında Mevlana’nın Konya ile bütünleştiği, burada yaşadığı, türbesinin burada olup, Mesnevi gibi önemli bir eseri de burada yazdığı anlatıldı. Programa ise Kur’an tilaveti ile semazenlerin gösterisi damga vurdu. Konya’ya giden Pursaklar halkına Pursaklar Belediyesi tarafından öğlen ve akşam yemekleri de ikram edilip, Mevlana Türbesi, Şehitlik ve Meram ziyaretleri yapıldı. Gezinin ardından belediyenin otobüsleriyle tekrar Ankara’ya getirilen Pursaklarlı vatandaşlar, programdan duydukları memnuniyeti ifadede ederek Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin’e ve Halkla İlişkiler Müdürlüğüne teşekkür etti. Öğretileri ile tüm dünyada ilgi uyandıran düşünce adamı, mutasavvıf Mevlana Celaleddin-i Rumi'nin vefatının 745’inci yılı dolayısıyla düzenlenen törenler, Mevlana Kültür Merkezi'nde yapılacak etkinliklerle devam edecek.

Ankara Pursaklar Selçuk Çetin Konya Gezi Şeb-i Arus
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankara Seçimini Yaptı
Ankara Seçimini Yaptı
Mamak Seçimini Yaptı
Mamak Seçimini Yaptı