Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 13-12-2018 15:30   Güncelleme : 13-12-2018 15:30

Halk Şeb-İ Arus’ta

Halk Şeb-İ Arus’ta

Halk Şeb-İ Arus’ta

Pursaklar Belediyesi Halkla İlişkiler Müdürlüğü, Konya’da düzenlenen Mevlana’nın 745’inci Vuslat Yıldönümü Uluslararası Anma Etkinliklerine çok sayıda Pursaklarlıyı götürdü.

 

Pursaklar Belediyesi Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nün düzenlemiş olduğu Konya gezisinde, çok sayıda kişi Şeb-i Arus törenlerine katılarak sema gösterisini izleyip Mevlana Müzesini gezme imkanı buldu. Konya Mevlana Kültür Merkezi’nde düzenlenen anma programına Pursaklar Belediyesi’nin tahsis ettiği otobüslerle katılan halk, Mevlana’yı dualarla andı.

 

Konya ile özdeşleşen Mevlana’nın hayatının anlatıldığı anma programında Mevlana’nın Konya ile bütünleştiği, burada yaşadığı, türbesinin burada olup, Mesnevi gibi önemli bir eseri de burada yazdığı anlatıldı. Programa ise Kur’an tilaveti ile semazenlerin gösterisi damga vurdu. Konya’ya giden Pursaklar halkına Pursaklar Belediyesi tarafından öğlen ve akşam yemekleri de ikram edilip, Mevlana Türbesi, Şehitlik ve Meram ziyaretleri yapıldı. Gezinin ardından belediyenin otobüsleriyle tekrar Ankara’ya getirilen Pursaklarlı vatandaşlar, programdan duydukları memnuniyeti ifadede ederek Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin’e ve Halkla İlişkiler Müdürlüğüne teşekkür etti. Öğretileri ile tüm dünyada ilgi uyandıran düşünce adamı, mutasavvıf Mevlana Celaleddin-i Rumi'nin vefatının 745’inci yılı dolayısıyla düzenlenen törenler, Mevlana Kültür Merkezi'nde yapılacak etkinliklerle devam edecek.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
135. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
90. Sayımız Çıktı
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA