Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 08-12-2018 14:46   Güncelleme : 08-12-2018 14:50

Gölbaşı’nı imar etmeden, Başkenti imar edemeyiz!!!

Gölbaşı’nı imar etmeden, Başkenti imar edemeyiz!!!

Gölbaşı’nı imar etmeden, Başkenti imar edemeyiz!!!

Milliyetçi Hareket Partisi Gölbaşı Belediye Meclis Üyesi Aday Adayı Yüksek İnşaat Mühendisi Yunus Emre Okur, Meclis üyesi aday adaylığını ve Gölbaşı ile ilgili  hedeflerini Aktif Haber Gazetesi Haber Müdürü Önder Ataseven ile yaptığı röportajla açıkladı.

 

Önder Ataseven’in sorularını cevaplayan Milliyetçi Hareket Partisi Gölbaşı Belediye Meclis Üyesi Aday Adayı Yunus Emre Okur, Gölbaşı’nın mevcut imar durumu ve gelecekte planladıkları imar çalışmaları gibi  önemli konularda açıklamalarda bulundu.

 

“Kendinizi kısaca tanıtırmısınız? Belediye meclis üyesi olma fikri sizde nasıl oluştu?”

 

“Nesillerdir inşaat işleri ile ilgili faaliyet gösteren bir aileye mensubum. Eğitimimi tamamladıktan sonra başkentimizin imar edilmesi ile ilgili birçok alanda bilimselolarak  teorik ve pratik çalışmalarda bulundum. Bu çalışmalarıma halen daha devam etmekteyim. Yaptığım çalışmalar sırasında diğer ilçelere göre yapılaşma kalitesinde geri kaldığını düşündüğüm Gölbaşımızı hakettiğiprestijli, rahat ve konforlu yapılaşmaya kavuşturma noktasında daha aktif rol alabilmek için partimizden Belediye Meclis Üyesi adayı olmaya karar verdim.

 

“Belediyecilik hedefleriniz nelerdir?”

 

Milliyetçi Hareket Partisi olarak, belediyecilik hizmeti hususunda, parti farkı gözetmeksizin halkımız ile elele, mevcut sorunları çözerek ve mesleki tecrübelerimizden faydalanarak profosyonel ve kurumsal bir çalışma ile büyük projeler üretip,en kısa zamanda hayata geçirerek, Gölbaşımızıprestijli bir ilçe haline getirmek öncelikli hedeflerimiz arasındadır.

 

“Sizce ilçemizkentsel yapılaşma noktasında şu an nerede? Yapılacak çalışmalarla ileride hangi seviyelere çıkartılabilir?”

 

İmara kapalı alanlar, imara açılma çalışmaları devam eden bölgelerin,uygulanabilirliği olmadığı için uzun zamandan bu yana onaylanamayan imar planları, yapılaşma noktasında ilçemizi diğer ilçelere göre birçok konuda geride bırakmıştır. Gölbaşımızın doğal güzelliklerinin bulunması, yaz turizmi ile termal turizmingeçiş güzergahı üzerinde olması ve fiziki şartlarının yapılaşmaya müsait olması sebebiyle, prestijli büyük çapta projeler hazırlanarak, Ankara’nın hatta Türkiye’nin cazibe merkezlerinden biri haline getirilebileceği kanaatindeyim.

 

“Gölbaşını imar etmeden, Başkenti imar edemeyiz!!!iddialı bir söz. Neden böyle düşünüyorsunuz?”

 

Gölbaşı, doğal güzellikleri sebebiyle başkentimizin önemli bir noktasıdır.Arazi şartlarınınuygun olmasına rağmen bu zamana kadar büyük bir bölümü yapılaşmadan yoksun kaldı. Ankara’yı gerçek anlamda imar etmek istiyorsak,artıları çok fazla olan Gölbaşımızı görmezden gelemeyiz.

 

“31 Mart 2019 yerel seçimlerinde belediye meclis üyesi seçilirseniz ilçede gerçekleştirmeyi planladığınız öncelikli çalışmalarınız nelerdir?”

 

Malûmunuz şu an halkımız ile birebir görüşmelerimiz halen devam ediyor. Bu süreçte halkımızın taleplerini tek tek alıyoruz. Öncelikliçalışmalarımız,halkımızın bize ilettiği taleplerini,aciliyet ve önem sırasına göre gerçekleştirme yönünde olacaktır.

 

 “Partinizin belediye başkan adayı henüz açıklanmadı. Bu konuda ne düşünüyorsunuz?”

 

Şahsım adınapartimizin adayı kim olursa olsun, hizmet noktasında Genel Merkezimiz, İl Başkanlığımız ve İlçe Başkanlığımız ile koordineli bir şekilde, ortak hedef doğrultusunda, uyumlu bir şekilde çalışacağımıza olan inancım tamdır.

 

“Son olarak önümüzdekiyerel seçimleri öncesi buradan ilçe halkına söylemek istedikleriniz nelerdir?”

 

Değerli halkımıza, “DAHA GÜÇLÜ BAŞLANGIÇ” sloganımız ile her alanda başarılı hizmetler verebilmek için hazır olduğumuzu belirtip, önümüzdeki yerel seçimlerin gölbaşımız ve ülkemiz için hayırlara vesile olmasını Yüce Rabbimizden niyaz eder, saygılarımı sunarım.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
154. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA