Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 23-11-2018 11:10   Güncelleme : 23-11-2018 11:10

Belediye çalışanından örnek davranış

Belediye çalışanından örnek davranış

Belediye çalışanından örnek davranış

Pursaklar Belediyesi’nde görevli temizlik personeli Fatih Özmen, Yunus Emre Caddesi’nde temizlik yaptığı sırada poşet içerisinde bulduğu yaklaşık bin 260 TL parayı emniyete teslim ederek örnek bir davranışa imza attı.

 

Pursaklar Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’nde görevli Fatih Özmen, Yunus Emre Caddesi’ndeki çöpleri süpürdüğü sırada bir poşet içerisinde bin 260 TL para buldu. Bir an bile tereddüt etmeyen Fatih Özmen örnek bir davranış göstererek parayı Pursaklar İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne teslim etti.

Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin, personelin bu etik davranışını sosyal medya hesabından paylaşarak tebrik etti.

Paranın bulunmasının ardından harekete geçen polis, paranın sahibine kısa sürede ulaştı. Paranın yaşlı bir kadının emekli maaşı olduğu öğrenildi.

 

“İnsanlık görevimiz”

 

Örnek davranışıyla gönüllere giren Fatih Özmen olayı şöyle anlattı: “Yerde poşet gördüm, süpürünce paralar yere saçıldı. Parayı görünce bunu karakola teslim etmemiz gerekiyor diye düşünüp hemen şefimizi aradım, konuyu anlattım. Şef de müdürümüze haber verdi. Ardından parayı alıp karakola gittik. Tutanak tutuldu. Bizden önce de Emine Teyze karakola parasını kaybetti diye başvurmuş. Emine Teyzeyi çağırdılar, dekont ile eşleştirme yaptılar, paranın neyin içinde olduğunu sordular. Bulduğum para miktarı ile teyzenin verdiği dekont, poşet bilgisi örtüştü. Orada polislerle birlikte Emine Teyzeye parayı teslim ettik.”

 

“Sizleri yetiştirenlere teşekkür ediyorum”

 

Emine Karacaoğlan ise olayı şöyle anlattı: “Parayı bankadan çektim, eve gittiğimde poşeti düşürdüğümü fark ettim. Sokakta biraz aradım ama bulamadım. Sonra karakola başvurup paramızın kayıp olduğunu söyledik. Allah senden razı olsun, çok üzülmüştüm. Polisler beni arayıp karakola gelmemi söylediklerinde çok sevindim. İyi ki sizin gibi değerli insanlar var. Sizleri yetiştirenlere teşekkür ediyorum. Sana yemek harçlığı vermek istiyorum, bunu kabul et. Rabbim her zaman yüzünü güldürsün”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
157. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA