Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 16-11-2018 19:52   Güncelleme : 17-11-2018 11:59

Murat Köse; “Mamak’a prestijli projeler hazırlıyoruz”

Murat Köse; “Mamak’a prestijli projeler hazırlıyoruz”

Murat Köse; “Mamak’a prestijli projeler hazırlıyoruz”

Mamak AK Parti Belediye Başkan A.Adayı Murat Köse düzenlenen kahvaltı programında basınla bir araya geldi.

Köse, basına çalışmaları ve daha sonra yapacakları çalışmaları hakkında bilgiler verdi. Kendinden bahseden AK Parti A.Adayı Murat Köse aynı zamanda kentsel dönüşüm hakkında çalışmalar da yaptığını belirterek, eğitim alanında halen faaliyet çalışmalarının olduğunu ifade etti.

 

 Murat Köse konuşmasına şöyle devam etti;

 

“Siyasi olarak AK Parti’nin kuruluşundan itibaren Mamak’ta kendi oturduğum yerde mahalle teşkilatında çalışmalara başladık. Daha sonra Çankaya teşkilatında görev aldım. Devam eden süreçte AK Parti Ankara İl Teşkilatının 1. Olağan kongresinde il de görev aldım. Ankara’nın birçok yerinde koordinatörlük yaptım. Belediyecilik açısından gittiğim yerlerde çalışmalar yaptım” diyerek kendini tanıttı.

 

Bugüne kadar birçok görev yaptığını belirten Köse; “Bana verilen görevleri şimdiye kadar layıkıyla elimden geldiğince yapmaya çalıştım. Cumhurbaşkanımızın da dediği gibi ‘Allah’tan başka kimsenin önünde eğilmedik’. Milletimiz için bu süreçlerde yapmış olduğum görevler esnasında hizmet etmeye çalıştım. Her zaman haktan ve adaletten yana oldum. Önce Allah’a ve milletimize hesap vermek şuuru ile hareket ettim” diyerek hizmet etmek için tekrar bu yolda olduğunu söyledi.

Mamak’a vizyon katacak projelerimizle geliyoruz

 

Aday adaylık çalışmalarına 10 ay önce başladıklarını ve birçok yere ziyaretler gerçekleştirdiği ifade eden Köse; “Biz aday olduğumuzda Mamak’a vizyon katacak projelerimizle geliyoruz. Projelerimizi de ilerleyen aşamalarda konuşacağız. Adaylığımızla birlikte ilk gün ne yapacağız bunları da siz basınla paylaşacağız. 5 yıl sonra yine bugünler geldiğinde geride ne kalacak bunları çalışıyoruz.

 

 

Mamak’ın prestij projelerini hazırlıyoruz.

 

Projeleri hakkında şu aşamada bilgi vermeyeceğini fakat Mamak için prestijli projelerin hazırladıklarını söyleyen AK Parti Aday Adayı Köse; “Mamak için prestij projeleri hazırlıyoruz bu çerçevede. Öyle projelerimiz var ki, sadece Mamaklıların huzurlu olarak yaşayacakları, güven duyacakları, mahallelerine girince memnun olacakları bir şehirden öte, diğer ilçelerden de Mamak’a gelme taleplerinin olacağı bir Mamak planlıyoruz” diyerek Şehircilik ve sosyoloji üzerinde çalışmalar da yaptığını vurgulayarak Mamak için sosyal donatı projelerinde olacağını örneklerle açıkladı.

 

“Şehrimizin daha yeşil olmasını istiyoruz. Sokak havyalarına ile daha çok ilgileneceğiz” diyen Köse bunlarla da ilgili çalışmaları yine daha sonra paylaşacağını ifade etti.

Dünyanın en büyük projesi Mamak’ta olacak

 

“Bizim yeni Mamak projemiz var. Sadece Ankara’nın değil, dünyanın en büyük projelerinden olacak. 50 bin konutluk dev proje. 14 tane mahallemizi içeriyor. Yaklaşık bu bölgede 13 bin 500 civarı gecekondumuz vardı. Bunların 10 bin civarı yıkıldı. Yine yaklaşık 5 bin 500 konut yapıldı. Geriye kalan yapacağımız konutlarımız var. Çok büyük bir proje ve çok iyi planlanması gerek bir proje. Bugüne kadar belli bir yere geldi. Bundan sonra bu söylediğimiz çerçevede sadece yeni Mamak projesi değil, Mamak için kentsel dönüşüm projelerimiz de var. Bunları daha insan odaklı planlayacağız. Geldiğimiz ilk gün kentsel dönüşüm ile ilgili söyleyeceklerimiz olacak. Çünkü bu bölgede yaklaşık 10 senedir evini henüz alamamış vatandaşlarımız var. Hükümet ve büyükşehir ile birlikte inşallah projelerin çok hızlı bir şekilde sonuçlanması noktasında gayret göstereceğiz.

Sosyal belediyecilik anlayışına da değinen Köse;

 

“AK Parti olarak biz garibin yanında olduk. Bugüne kadar gerçekleştirdiğimiz sosyal politikalar ve sosyal projeler birikmiş problemleri çözdüğü gibi bundan sonra da muhtemel sıkıntıları çözecek projeler. Her yaş grubundan insanlara hitap edecek projeler. Biz de çok çaba sarf ettik bu konuda. Bizde bugüne kadar olduğu gibi Mamak’ta bundan sonra kimsesizlerin kimi olacağız” diyerek sosyal yardımlaşmaların olacağını söyledi.

 

Eğitim alanında da projelerin olduğunu basınla paylaşan Murat Köse, kültür ve sanat hakkında da yine projelerin olacağını söyledi.

 

AK Parti Mamak Belediye Başkan A.Adayı Murat Köse basına projeler hakkında bilgi verdikten sonra soru cevap eşliğinde toplantı son buldu.

 

Murat Köse kimdir?

 

1968 Ankara doğumlu. Aslen Şereflikoçhisarlı olan Köse, Liseyi Abidinpaşa Endüstri Meslek Lisesinde tamamladı. Hacettepe Üniversitesi Fizik Mühendisliği Bölümünden mezun olduktan sonra Gazi Üniversitesinde Öğretim Sertifikası aldı. Yüksek Lisansını Selçuk Üniversitesi Kamu Yönetimi Siyaset Bilimi üzerine yaptı. Yıldırım Beyazıt Üniversitesinde Şehir Sosyoloji üzerine doktorasını yaptı. Halen tez aşamasında olan Köse, mekânsal dönüşümden gündelik hayatın dönüşümüne şehir başlık bir çalışma yapıyor.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
135. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
90. Sayımız Çıktı
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA