Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 11-11-2018 18:55   Güncelleme : 13-11-2018 11:10

“SEVDAMIZ BİTMEDİ, BİTMEZ”

CHP Gölbaşı Belediye Başkan Aday Adayı Nuriye Atabey, CHP İlçe Başkanlığı’nda basın açıklaması yaptı. Aday olma nedenini açıklayan Atabey, 80 öncesi devrimci kadroların ve parti tabanının teşvik ve desteğiyle bu yola çıktığını ifade etti.

“SEVDAMIZ BİTMEDİ, BİTMEZ”

Atabey: “Gölbaşı’nın makus tarihini yeneceğiz”

CHP İlçe Başkanı İbrahim Karaca ve yönetiminin yanı sıra üye ve delegelerin geniş katılımıyla yapılan toplantıda konuşan Nuriye Atabey, katılımcılara kendisini yalnız bırakmadıkları için teşekkür etti.

Aday adayı olma nedenini açıklayan Atabey, 

"Öncelikle  geçmişten bu yana belli bir siyasi birlikteliğimiz olan partililerimiz ile birlikte, yine geçmişte birçok bedeller ödemiş 80 öncesi devrimci arkadaşlarımızın, aday adayı olmam konusunda gelen istek ve teşvikleri ile yola çıktık. Bizler daha önce bu birlikteliğimizle yerel yönetime sol anlayışımızı taşıdık ve başardık. Kişi yada kişileri değil, bizler Gölbaşı’nda Cumhuriyet Halk Partisi’ni iktidara taşıdık. Hiçbir zaman bireysel menfaatler için siyaset yapmadık, her zaman inandığımız değerler ve partimiz için siyaset yaptık. Hepimizin harcadığı emekler ortadadır. Bu emeklerimizin boşa gitmemesi için bu birlikteliğimizi daha da büyütmemiz gerekir. Biz hayata gerçekçi bakarız. Artık emek veren herkesin kazanacağı bir yönetimi gerçekleştirmeye geliyoruz. Bunun için de safları sıklaştırmamız lazım.” diye konuştu.

“SEVDAMIZ BİTMEDİ, BİTMEZ”

Gölbaşı’na olan sevgisinin hiçbir zaman bitmeyeceği vurgusunu yapan Atabey, şunları aktardı:

"Yapmak zorunda olduğumuz tek şey varolan bu gücümüzü büyütmektir. Parti dışındaki insanlara da sevgiyle, dostlukla ve anlayışla yaklaşarak bunu gerçek kılabiliriz. Cumhuriyeti kuran bu onurlu partinin bir mensubu olarak bizler de bunun için görevden kaçmadık kaçmayız. Bizim bu partiye de, bu topraklara da bir borcumuz var. Gölbaşı sevdamız hiçbir zaman bitmedi, bitmez. Onun için hep birlikte karar verdik ve bu yola çıktık. Biz bu iddaayı hep birlikte bugün burada gerçek kılmak için toplandık. Biz taşın altına elini koyanlarız. Biz bu sevdaya baş koyanlarız. Biz Gölbaşı’nı en güzel yönetebilecek olanlarız. Biz bu sefer omuz omuza bu ilçeyi kazanacak olan onurlu partimizin neferleriyiz.”

“GÖLBAŞI’NIN MAKUS TARİHİNİ YENECEĞİZ”

Gölbaşı’nın sahip olduğu potansiyeli ortaya çıkaracak yönetim anlayışının mevcutta bulunmadığını ifade eden Gölbaşı Belediye Başkan Aday Adayı Nuriye Atabey, CHP’nin yönetimde söz sahibi olması gerektiğini söyledi.

Atabey şöyle konuştu:

“Gölbaşı bildiğimiz gibi Ankara’nın en güzide ilçesidir. İmkan ve olanakları en fazla olan topraklar buradadır. Şimdi beraberce düşünmeye davet ediyorum sizleri. İki tane gölü olan, ormanı olan, doğa harikası, hayvancılığa en uygun topraklara sahip, tarım arazileri açısından inanılmaz zengin, sadece turizme katkı sağlansa bile mucizeler yaratabilecek potansiyele sahip bir ilçe düşünün. Ve hala bütün bu nimetlerden faydalanamayan, bunları istihdama çeviremeyen, halkın faydasına sunamayan  bir belediyecilik anlayışı ile yönetilen bir Gölbaşı düşünün. Artık Gölbaşı sevdalıları olarak tüm arkadaşlarımızla birlikte buna ve Gölbaşı’nın makus kaderine dur demek için bugün buradayız. Çünkü biz bunu daha önce başardık, sizlerin desteği ve emeğiyle biz bunu yine başarabiliriz. Biz siyaseti rant kapısı olarak görenlerin karşısında duranlarız. Ve biz Gölbaşı’nda örnek bir belediyecilik anlayışını başlatacak, tüm ülkeye ve hatta tüm Avrupa’ya bunu gururla sergileyecek olanlarız. Biz elimizdeki olanakların ve potansiyelin son derece farkındayız ve bunların sizlerin ehil ellerinde nasıl Gölbaşı lehine çevirebileceğini en iyi bilen insanlarız. Biz bu yola bunları gerçekleştirmek için çıkıyoruz. Artık Cumhuriyet Halk Partisi’nin yerel yönetimde söz sahibi olma vakti gelmiştir. Bugün bunun için buradayız, değişime buradan başlıyoruz. Başta siz değerli partililerimizin, dostlarımızın ve halkımızın  desteği ile bütün bunları başarabileceğimize olan inancım tamdır.”

Gölbaşı Belediyesi’nin belirli bir zümre tarafından yönetilmemesi gerektiğini belirten Atabey, “Belediyeyi 2-3 kişinin kapalı kapılar ardında yönettiği bir yer olmaktan çıkarıp, halkın söz sahibi olduğu şeffaf bir kurum haline getirmek zorundayız. Ve bana inanın bu hiç ama hiç zor değil. Ben burada oturup yüzlerce vaat sıralayabilirim takdir edersiniz ki. Ancak biz hiçbir zaman vaat veren değil, gerçekleştiren olduk. Canını inandıkları uğruna hiçe sayan, geçmişten bu yana ağır bedeller ödemiş, devrimci ahlakla yetişmiş arkadaşlarımızla birlikte bu sebeple buradayız. Bu sebepten dolayı yola çıktık. Bu amaca ancak devrimci bir bakış açısıyla ve değişim ile sahip olabileceğimizin farkındayız. Değişime biz inandık, sizlerin de inanacağına hiç şüphem yok. Hiç kimseyi ötekileştirmeden, hiç kimseyi ayırmadan birlikte halka halka büyüyerek bunu başarabiliriz. Devrime ve değişime inanmadan, devrimi ve değişimi gerçekleştiremeyiz. Gölbaşı Belediyesini ancak bu bakış açısıyla kazanabiliriz. Yola çıkmak önemli değil, hedefe ulaşmak önemlidir. Ancak bu inanç ve bu bakış açısıyla seçimi kazanabiliriz. Amacımız kişileri değil, bu düşünceyi iktidara taşımaktır. Bunun  için kendimize Gölbaşı sevdalıları diyoruz. Bu sevdayı taşıyan herkesi bu çatı altında buluşmaya davet ediyorum. Bize yol gösteren en büyük devrimci Mustafa Kemal Atatürk vizyonudur. Biz onun yolundan hiç ayrılmadık, ayrılmayacağız. Yaşasın Cumhuriyet  Halk Partisi. Yaşasın Cumhuriyet Halk Partililer.” şeklinde konuştu.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
156. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA