Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 11-11-2018 18:11   Güncelleme : 11-11-2018 18:44

Sarıtaş " Yük Olmaya Değil, Yük Almaya Geldim"

Gölbaşı’nın tanınmış işadamlarından Kronos Otel'in sahibi Orhan Sarıtaş, 2019 yılında yapılacak olan yerel seçimler için Gölbaşı Belediye Başkanlığı aday adaylığı dosyasını verdi.

Sarıtaş

VİDEO YÜKLENİYOR

Sarıtaş " Yük Olmaya Değil, Yük Almaya Geldim"


Gölbaşı’nın tanınmış işadamlarından Kronos Otel'in sahibi ve geçtiğimiz yıllarda iki dönem Gölbaşı Belediye Başkanlığı yapan Mümtaz Sarıtaş'ın oğlu  Orhan Sarıtaş, Ak Parti Gölbaşı İlçe Başkanlığına gelerek 2019 yılında yapılacak olan yerel seçimler için aday adaylık dosyasını verdi. Sarıtaş, ilçe başkanlığına kalabalık bir grupla geldi. Orhan Sarıtaş’ı Ak Parti Gölbaşı İlçe Başkanı Selim Akceylan karşıladı. Dosyayı Akceylan’a teslim eden Orhan Sarıtaş “Sayın Cumhurbaşkanımızın belirlediği gönül belediyeciliği anlamında AK Parti teşkilatlarında ve aday adayı olarak çalışan herkesin gönlünden seçmenin kalbine giden bir köprü kuracağız”  dedi. 


“BEN GÖLBAŞI SEVDALISIYIM”
Açıklamasına kendini tanıtarak başlayan Sarıtaş “Ben Gölbaşı sevdalısıyım, dedemden ve babamdan aldığım ruhla Gölbaşı’nın bir evladıyım. Eğitim için gittiğim Amerika’da üniversite ve master yaptıktan sonra hiçbir zaman kalmayı düşünmedim. Hocalarımdan bana doktora yapma teklifi geldi düşünmeden reddettim. 1940 - 1950'lerde dedemin esnaflığından bir dönem reis vekilliği iki dönem belediye başkanlığı yapmış olan babamla aynı aile ortamını paylaşmaktan ve o ortam içerisinde hem siyasi ruh hem de hizmet etme ruhunu aldıktan sonra dönmekten başka bir şey düşünmedim. Döndükten sonra bütün yatırımlarımı Gölbaşı’na yaptım. 2010 yılında Kronos Otel'in inşasına başlayıp 2012 de tamamladım. 6 yıldır da Kronos Otel'in yöneticiliğini yapmaktayım. Bu arada Bilkent Üniversitesi'nde ikinci bir master yaparak işletme fakültesini bitirdim ve doktorama da devam ediyorum. Bütün bu okullar diplomalar içerisinde en çok hayat okuluna itibar ettim. Büyüklerimizin nasihatleri küçüklerimizin de düşüncelerine kadar her türlü görüşe saygı duydum ve dinledim. Elimden geldiği sürece bilgi ve tecrübeyi harmanlayarak iş hayatıma yansıttım. İş hayatı içerisinde de en çok kolektif çalışmanın önemini öğrendim. Ahlaklı ve liyakat usulü çalışan herkes kazanmalıdır. Gölbaşı'nda bir yandan büyük işletmelerle iş yaparken bir taraftan da küçük esnafımızla iş yaparak bir köprü sağladım” dedi. 


“GÖLBAŞI’NIN 2023 VİZYONUNDA YERİNİ ALMASINI SAĞLAYACAĞIZ”


Gölbaşı'nın geleceğinin gençlerde ve kadınlarda olduğunu belirten Sarıtaş  “Bütün bu çalışmaları ticari hayatta yaparken şunu gördüm Gölbaşı'nın geleceği gençlerimizde ve kadınlarımızda yatmaktadır. Gençlerimizin ve kadınlarımızın enerjisi ve aynı zamanda çalışma azimleri Sayın Cumhurbaşkanımızın 2023 vizyonu altında Gölbaşı'nın yerini bulmasını sağlayacaktır. Bu anlamda sayın ilçe başkanımız Selim Bey de aynı derecede genç çalışkan, vizyon sahibi bir kardeşimiz. Yönetim kadrosuna baktığımız da gençlik kolları, kadın kolları ve ana kademe olarak hepsinde de aynı dinamizmi görüyorum. Bu noktada il başkanımız da Gölbaşımızın bir evladıdır. Kendisi eğitimi, vizyonu, çalışkanlığı ve disiplini ile Gölbaşı için bir kazanımdır. Bizler ilçe teşkilatı ve aday adayları olarakta il başkanımızın partimizin üst kadamesine mahcup etmeyecek bir şekilde çalışıp seçimleri farkla kazandıktan sonrada Gölbaşı'nı Ankara'nın en güzel ilçesi haline getirmeklede mükellefiz” ifadelerini kullandı. Teşkilatçılığın önemine değinen Ak Parti Gölbaşı Belediye Başkan Aday Adayı Orhan Sarıtaş, ilçe teşkilatı ve il teşkilatının çatısı altında parti politikalarını ve sosyal belediyecilik anlayışını halka aktaracaklarını söyledi.


“ÇATIŞMACI DEĞİL, UZLAŞTIRICI OLACAĞIZ”
Sarıtaş açıklamalarına şöyle devam etti: “Ben 5 yıl önce siyasete başladım. Siyasete başladıktan sonra aday adaylığı sürecinden bu yana kadar hiçbir kimseyle siyasi, ticari ve sosyal çatışmam olmadı. Ticaret hayatında çatışmalarla ve anlaşmazlıklarla değil, aksine gönül almalarla, el sıkışmalarla başarıya ulaştığını gördüm. Aynı şekilde şu anda Gölbaşı'nda birçok aday adayı var. Mevcutta bir belediye başkanımız var. Biz kendisine sonuna kadar saygılıyız. Bu kadar çok aday adayının olması demokrasinin bir panoramasıdır. Ne kadar güzel ki bizim partimiz çok güçlü bir partidir ve halkın çok geniş bir tabanına hitap ediyor bundan dolayı da birçok aday adayımız çıkmıştır. Bu demokrasi açısından bir şölen günüdür. Bu demokrasi açısından bir düğün günüdür çok iyi değerlendirmeliyiz. Ben bu aday adaylığı sürecinden sonra aday adaylarının hepsiyle istişare edeceğim. Bu sürecin sonunda birlikte tam olarak, bir olarak, güçlü olarak bu seçimlere gireceğiz. Bugüne kadar yapmış olduğum çalışmalarla Sayın Cumhurbaşkanımızın belirlediği gönül belediyeciliği anlamında AK Parti teşkilatlarında ve aday adayı olarak çalışan herkesin gönlünden seçmenin kalbine giden bir köprü kuracağız. Hizmetimizi bu köprüye tane tane dizeceğiz ve herkese dokunarak herkesin derdini duyarak biz insanların kalplerine gideceğiz.”


PARTİYE YÜK OLMAYA DEĞİL YÜK ALMAYA GELDİM”
Her zaman Ak Parti için çalışacağını ifade eden Orhan sarıtaş “Siyasi iletişimim ve vizyonum dahilinde halkın her kesiminden merkezdeki esnafımızdan, sanayicimizden, köylümüzden, TOKİ'deki vatandaşlarımızdan İncek ve Tulumtaş'daki yaşayan sosyal demokrat hemşerilerimizden bile oy alacağımı düşünüyorum. Sayın Numan Kurtulmuş'un söylediği gibi partiye yük olacak değil, partinin yükünü alacak kişilere ihtiyaç var ve ben buraya partinin yükünü almaya geldim. Bu genç kadro ve ekiple sadece seçimlerde değil, seçimlerden sonra da bütün belediye meclisi ve aynı zamanda kısım amirliklerinde de ben bu genç arkadaşlarla ve kadınlarımızla çalışmak istiyorum. Sayın Cumhurbaşkanımızın çizdiği sosyal belediyecilik anlayışı içinde çalışmak istiyorum. Ben çalışmaya başladığım zaman daha sokaklar sessizken cami imamları, dernekler, muhtarlar, oda başkanları ve esnafların kapısını çaldığımda ben kendim için değil, AK Parti için çalıştım. AK Parti bayrağının dalgalanması için, davayı sürdürmek için çalıştım” dedi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
157. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA