Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 09-11-2018 11:06   Güncelleme : 09-11-2018 11:06

Güçlü “Sevgi Çiceği ve Gölbaşı Andezit Taşı markalaştırılmalıdır”

Güçlü “Sevgi Çiceği ve Gölbaşı Andezit Taşı markalaştırılmalıdır”

Güçlü “Sevgi Çiceği ve Gölbaşı Andezit Taşı markalaştırılmalıdır”

MHP Gölbaşı Belediye Meclis Üyesi ve Grup Başkanı Ali İhsan Güçlü, mecliste gündem dışı söz alarak açıklamalarda bulundu.

Güçlü, sözlerine Cumhuriyetin kuruluşunun 95. Yıldönümünü kutlayarak başladı.

“Başta geçtiğimiz günlerde kaybettiğimiz belediyemiz bürokratlardan sayın Necati Akçam olmak üzere fani alemden baki aleme göç eden bütün hemşerilerimizi rahmetle anıyor, ailelerine, sevenlerine ve çalışma arkadaşlarına grubunuz adına sabri cemil niyaz ediyorum” dedi.

“Sevgi Çiceği ve Gölbaşı Andezit Taşı”

“Sevgi Çiceği ve Gölbaşı Andezit Taşı” ile alakalı vermiş oldukları önergeden dolayı söz alan Güçlü, Sevgi Çiçeği ve Gölbaşı Andezit Taşının gölbaşı için önemine dikkat çekti.

“Hepinizin malumu ikisi de her türlü iltifatı layık, markalaşma alanında hem ticari hem de sosyal, kültürel açıdan önemsememiz gereken, adına festivaller düzenlediğimiz kıymetlerimiz. Bu iki değerimizin markalaşması adına andaki süreçte alakalı bilgi vermek gerekirse yıllar önce sevgi çiçeği ile alakalı patent işlemlerini müracaat edilmiş fakat düzenli bir takibi yapılmamış şu anda da marka tescil işlemleri bitmemiş durumdadır.  Gölbaşı Andezit Taşı ile ilgili ise hiçbir resmî işlem başlatılmamıştır”

 

Gölbaşı’nın yerel değerlerinin hem Türkiye’de hem de yurt dışında tanıtılması gerektiğini belirten MHP Gölbaşı Belediye Meclis Üyesi ve Grup Başkanı Ali İhsan Güçlü

“Ankaramızın her ilçesinin ve bölgesinin öne çıkmayı hak eden ürün ve üretimleri mevcuttur fakat bizler bu kıymetin değerini bilmeli ve gereğini yapmalıyız. Sonrada herkes büyüyen sosyo-ekonomik hisseden payına düşeni alacaktır. Başkentimizin tarihi turistik mekanlarına baktığımızda, örneğin Ankara Kalesi ilk Türk TBMM binası, Etnografya Müzesi, Anıtkabir tarihi Hacı Bayram Camii bu eserlerin  hepsinin en büyük ortak noktası, yapı malzemesi Andezit taşıdır. Andezit taşı bugün hem ticari olarak hem de marka olarak hak ettiği yerde değildir. Hem sektör adına hem ilçemizin hem de ülkemiz adına bu bir kayıptır. Söz konusu değerlerimizle alakalı çok büyük bir ihmal vardır. Bu ihmalde ilçemizin ve ekonomimize olumsuz yansımaktadır. Bugün ilçemizde mermer, andezit ve doğal taşların üzerine üretim, uygulama, pazarlama ve taahhüt işleriyle iştigal eden irili ufaklı üç yüze yakın ticari kuruluş vardır. Alt yükleniciler, yan iş kolları, hizmet alınan tedarikçileri ve çalışanlara düşündüğümüz zaman vermiş olduğumuz önergenin önemi anlaşılmalıdır” dedi.

Güçlü sözlerini şöyle devam etti

“Ankara Ticaret Odasının 2019’da yapmayı düşündüğü “Coğrafi İşaretler” zirvesinde Belediyemiz, Kaymakamız, sektör temsilcileri ve tüzel kişilikleri “sevgi çiçeği” tanıtımı ve yetiştiriciliği ile ilgili öne çıkmış kişilerden oluşan geniş katılımlı bir konsensus oluşturulmalıdır. Nisan ayında yapılacak olan zirvede ilçemizin en üst düzeyde temsil edilmelidir.Biz, MHP Meclis Grubu olarak ilçemizin her türlü gelişimini ve ilerlemesini gönülden arzu ediyoruz. Bu noktada her türlü sorumluluğa hazırız ve yapılacak her türlü çalışmaya destek vermeye hazır olduğumuzu belirtiyoruz. Sabrınızdan dolayı teşekkür ediyor hepinize şahsım ve MHP Meclis Grubu adına sevgi saygı ve hürmetlerimle selamlıyorum”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
135. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
90. Sayımız Çıktı
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA