Advert
Bölgesel
Giriş Tarihi : 07-11-2018 15:30   Güncelleme : 07-11-2018 15:37

Böyle olur asker uğurlama

Yeni kurulan Boyalık Mahallesi Camii, Kültür, Eğitim Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği köyde askere gidecek gençler için asker gecesi düzenledi.

Böyle olur asker uğurlama

Yeni kurulan Boyalık Mahallesi Camii, Kültür, Eğitim Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği köyde askere gidecek gençler için asker gecesi düzenledi.

Akşam namazında bir araya gelen gençler namazın ardından kültür merkezine geçtiler.

Dernek başkanı Ercan Kaya yaptığı konuşmada; asker uğurlamalarında yapılan alkollü ve silahlı kutlamaların yanlış olduğunu belirterek, bu yanlış ve sonradan edinilmiş geleneğin sürdürülemez olduğunu belirti.

Derneğin amacının birlik beraberlik, yardımlaşma olduğunu belirten Kaya “Köyümüzün kalkındırılması ve gençlerimizin güzel ahlak ve eğitimli bireyler olarak yetişmelerini sağlamak ve bunu yaparken de camiyi merkeze almayı hedefliyoruz. Dernek olarak eğitime büyük önem veriyoruz. Köyümüzde üniversiteyi kazanan öğrencilere de burs sağlayacağız” dedi.

Konuşmanın ardından köyün imamı, askere gidecek gençlere, Çanakkale Savaşına katılan 17-18 yaşlarındaki Hasan’ın başındaki kınayı merak eden komutanına cevaben; annesin yazdığı duygulu mektup hikayesini anlattı. Ardından Kuran-ı Kerim okunarak dualar edildi.

Askere gidecek olan gençlere dernek tarafından Türk bayrağı ve hediye verilmesinin ardından tekbirlerle askerlere kına yakıldı.

Programda asker anne ve babaların tekbirler eşliğinde, kendi evlatlarına kına yakması duygulu ve mutlu anlar yaşanmasını sağladı.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
135. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
90. Sayımız Çıktı
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA