Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 01-11-2018 15:50   Güncelleme : 01-11-2018 15:50

Her Fidan Bir Fidan Dikti

Her Fidan Bir Fidan Dikti

Her Fidan Bir Fidan Dikti

Yüksek Öğretim Kredi ve Yurtlar Kurumu Ankara İl Müdürlüğü’ne bağlı yurtlarda kalan öğrenciler, Orman ve Su İşleri Bakanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından hayata geçirilen proje kapsamında fidan dikti.

 

Orman ve Su İşleri Bakanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından başlatılan proje kapsamında KYK Ankara İl Müdürlüğüne bağlı yurtlarda barınan öğrenciler Ankara’nın Gölbaşı ilçesi Yağlıpınar Mahallesinde bulunan KYK Ormanı’nda yeni fidanları toprakla buluştururken geçen sene diktikleri fidanların bakımını yaptılar ve kuruyan fidanları yenileriyle değiştirdiler.

 

KYK Genel Müdür Recep Ali Er “KYK kendi alanında başlattığı bu projede şu ana kadar Ankara’da 37 bin fidan dikildi. Bu her yıl artacaktır. Bu yıl da 10 bin fidan dikimi gerçekleşmektir. Yurtlarımıza gelen her yeni öğrenci için birer tane fidan diktiriyoruz. Herkesin dikili bir ağacı olsun anlayışı ile bu etkinliğimizi gerçekleştiriyoruz. Etkinlik 81 ilimizde devam ediyor. Bazı yerlerde hava şartları nedeniyle daha sonraya ertelenmiş olabilir. Ama genellikle bu ayda yapılıyor. Ankara’ya ilimizin dışından gelen bütün arkadaşlarımız birer dikili ağacı olacak” dedi.

Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) Ankara İl Müdürü Ferhat Türkoğlu, 15 Temmuz hain darbe girişiminde Gölbaşı Özel Harekat Daire Başkanlığı'nda şahadete eren 51 polis için de fidan dikildiğini söyledi.

Türkoğlu “KYK, öğrencilerin üniversite hayatı boyunca onların hayata hazırlanmaları adına değişik sosyal, kültürel, eğitici ve sportif faaliyetler yapan bir kurumdur. Bu faaliyetler sayesinde öğrencilerimiz hayata daha donanımlı birer birey olarak atılıyorlar. Bu gün de o faaliyetlerden bir tanesindeyiz. 81 ilimizde öğrencilerimiz sayesinde KYK ormanları kurulmakta. Ankara il müdürlüğü olarak 2 yılda toplamda 37 bin fidanı toprakla buluşturduk. Bugün bulunduğumuz Gölbaşı ilçemizde 15 Temmuz hain darbe girişiminde 51 tane Özel Harekat polis şehidimiz var. Bu bölgede onlar adına da biz 51 tane fidan diktik” dedi.

KYK Genel Müdürü Recep Ali Er, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, adına da fidan dikimi yaptı.

Fidan dikim töreni yapılan dualar ve toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
135. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
90. Sayımız Çıktı
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA