Advert

Her Fidan Bir Fidan Dikti

Her Fidan Bir Fidan Dikti

Her Fidan Bir Fidan Dikti
Her Fidan Bir Fidan Dikti Murat YILDIZ

Yüksek Öğretim Kredi ve Yurtlar Kurumu Ankara İl Müdürlüğü’ne bağlı yurtlarda kalan öğrenciler, Orman ve Su İşleri Bakanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından hayata geçirilen proje kapsamında fidan dikti.

 

Orman ve Su İşleri Bakanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından başlatılan proje kapsamında KYK Ankara İl Müdürlüğüne bağlı yurtlarda barınan öğrenciler Ankara’nın Gölbaşı ilçesi Yağlıpınar Mahallesinde bulunan KYK Ormanı’nda yeni fidanları toprakla buluştururken geçen sene diktikleri fidanların bakımını yaptılar ve kuruyan fidanları yenileriyle değiştirdiler.

 

KYK Genel Müdür Recep Ali Er “KYK kendi alanında başlattığı bu projede şu ana kadar Ankara’da 37 bin fidan dikildi. Bu her yıl artacaktır. Bu yıl da 10 bin fidan dikimi gerçekleşmektir. Yurtlarımıza gelen her yeni öğrenci için birer tane fidan diktiriyoruz. Herkesin dikili bir ağacı olsun anlayışı ile bu etkinliğimizi gerçekleştiriyoruz. Etkinlik 81 ilimizde devam ediyor. Bazı yerlerde hava şartları nedeniyle daha sonraya ertelenmiş olabilir. Ama genellikle bu ayda yapılıyor. Ankara’ya ilimizin dışından gelen bütün arkadaşlarımız birer dikili ağacı olacak” dedi.

Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) Ankara İl Müdürü Ferhat Türkoğlu, 15 Temmuz hain darbe girişiminde Gölbaşı Özel Harekat Daire Başkanlığı'nda şahadete eren 51 polis için de fidan dikildiğini söyledi.

Türkoğlu “KYK, öğrencilerin üniversite hayatı boyunca onların hayata hazırlanmaları adına değişik sosyal, kültürel, eğitici ve sportif faaliyetler yapan bir kurumdur. Bu faaliyetler sayesinde öğrencilerimiz hayata daha donanımlı birer birey olarak atılıyorlar. Bu gün de o faaliyetlerden bir tanesindeyiz. 81 ilimizde öğrencilerimiz sayesinde KYK ormanları kurulmakta. Ankara il müdürlüğü olarak 2 yılda toplamda 37 bin fidanı toprakla buluşturduk. Bugün bulunduğumuz Gölbaşı ilçemizde 15 Temmuz hain darbe girişiminde 51 tane Özel Harekat polis şehidimiz var. Bu bölgede onlar adına da biz 51 tane fidan diktik” dedi.

KYK Genel Müdürü Recep Ali Er, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, adına da fidan dikimi yaptı.

Fidan dikim töreni yapılan dualar ve toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

Ankara Gölbaşı KYK Fidan Dikimi Recep Ali Er Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu Ferhat Türkoğlu Gölbaşı Özel Harekat
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankara Seçimini Yaptı
Ankara Seçimini Yaptı
Mamak Seçimini Yaptı
Mamak Seçimini Yaptı