Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 31-10-2018 14:28   Güncelleme : 31-10-2018 14:28

Gölbaşı Cumhuriyeti böyle kutladı

Gölbaşı Cumhuriyeti böyle kutladı

Gölbaşı Cumhuriyeti böyle kutladı

Tüm yurtta olduğu gibi Gölbaşı’nda da coşkuyla kutlanan Cumhuriyet Bayramı; Gölbaşı Kaymakamı Tülay Baydar Bilgihan’ın makamında tebrikleri kabul etmesi ile başladı.

 

DEVLET PROTOKOLÜ UYGULANDI

 

Gölbaşı Kaymakamı Tülay Baydar Bilgihan’ın isim ve protokol sırasına göre tebrikleri kabul etmesinin ardından Cumhuriyet Bayramı kutlama törenlerine Mehmetakif Ersoy Kültür Merkezi’nde devam edildi. Kutlama töreni; Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Gölbaşı Kaymakamı Tülay Baydar Bilgihan yaptı.

 

Bilgihan; Büyük Atatürk'ün önderliğinde istiklaline ve istikbaline kast eden işgalcilere karşı başlattığı büyük mücadelesini zaferle taçlandırması sonrasında egemenlik kayıtsız şartsız ilkesi ile 29 Ekim 1923'te ilan edilen Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 95'inci yılını kutlamanın onurunu, gururunu ve heyecanı yaşadığını ifade ederek "Cumhuriyeti ayakta tutan yegane kuvvet milletin iradesidir. Türk Milleti cumhuriyetle birlikte milli bir devletin onurlu bağımsız düşünebilen ve eşit haklara sahip olan yurttaşlara sahip olan yurttaşlara devletin tek ve gerçek sahibi olmuştur. Esarete ve dayatmalara rıza göstermeden Ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarma hedefiyle kurulan Türkiye Cumhuriyeti genç nüfusu zengin kaynakları jeopolitik konumu ile gerçekleştirdiği reformlar büyüyen ekonomisi demokrasisi ile çevresinde ve dünyada barış ve güvenliğin sağlanması için her geçen gün daha da etkin rol üstlenmektedir. Türkiye Cumhuriyeti 95 yıldır muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkma ideali ile karşısına çıkan tüm zorlukların üstesinden gelerek yoluna devam etmektedir. Bu yolda en büyük gücümüz fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür bilime akla dayanan düşünen sorgulayan maneviyatı yüksek adil nesiller yetiştirmekten geçmektedir. Bu itibarla ulu önder Atatürk'ün Türkiye Cumhuriyeti her manası ile  büyük türk milletinin öz ve aziz malıdır. Kıymetli evlatlarının elinde daima yükselecek ebediyen yaşayacaktır ifadesinde olduğu gibi bu günlere nasıl gelindiğini ve şanlı geçmişimizi unutmadan aydınlık geleceğe sımsıkı sarılmalı ve daha güçlü bir Türkiye için görev ve sorumluluk bilinci ile hareket etmeliyiz. Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük önder Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere silah arkadaşlarını ve aziz şehitlerimizi rahmetle kahraman gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor. Tüm milletimizin Cumhuriyet Bayramını kutluyorum." dedi.

 

SLAYT, ORATORYO VE HALK OYUNLARI GÖSTERİSİ

 

Kutlama programında; Gölbaşı Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri tarafında hazırlanan slayt, oratoryo ve halk oyunları gösterileri gerçekleşti.

 

FUTBOL TURNUVASI ÖDÜLLERİ VERİLDİ

 

Cumhuriyet Kupası Futbol Turnuvası'nda dereceye giren öğrencilere protokol üyeleri tarafından ödülleri verildi.

 

Yıldız erkekler ve genç erkeklerde 1. olan Nesibe Aydın Orta Okulu ve Necip Fazıl Kısakürek Mesleki ve Teknik Lisesi'ne ödülü Gölbaşı Kaymakamı Tülay Baydar Bilgihan tarafından verildi.

 

Yıldız erkekler ve genç erkeklerde 2. olan İnönü Orta Okulu ve Gölbaşı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ne ödülü Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay tarafından verildi.

 

Yıldız erkekler ve genç erkeklerde 3. olan Adem Bilhan Uysal Orta Okulu ve Erdem Beyazıt Anadolu Lisesi'ne ödülü Gölbaşı Başsavcısı Abdurrahman Yalçın tarafından verildi.

 

Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi'nde düzenlenen programa; Gölbaşı Kaymakamı Tülay Baydar Bilgihan, Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay, Gölbaşı Cumhuriyet Başsavcısı Abdurrahman Yalçın, Gölbaşı Garnizon Komutanı Murat Kuyucu, Gölbaşı İlçe Emniyet Müdürü Ahmet Emrecan, MHP Gölbaşı İlçe Başkanı Ersin Pehlivan, CHP Gölbaşı İlçe Başkanı İbrahim Karaca, birim müdürleri, muhtarlar, vatandaşlar, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
157. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA