Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 31-10-2018 14:00   Güncelleme : 31-10-2018 14:00

Sudanlı Zenci Musa Ankara’da anıldı

Sudanlı Zenci Musa Ankara’da anıldı

Sudanlı Zenci Musa Ankara’da anıldı

Pursaklar Belediyesi’nin katkılarıyla Avrasya yerey Yönetimler Derneği tarafından Ankara’da düzenlenen programda Sudanlı Zenci Musa anıldı.

Programa Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin de katılarak “Milli birlik ve beraberlik programlarını önemsiyoruz” dedi.

Pursaklar Belediyesi ve Avrasya Yerel Yönetimler Derneği “Sudanlı Zenci Musa’yı Anma, Milli Birlik ve Beraberlik Programı” düzenledi. Mehmet Akif’in uğruna şiirler yazdığı Sudanlı Zenci Musa’yı anma programına AK Parti Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Hamarat, AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, 25. Dönem AK Parti Milletvekili Mahmut Sami Mallı, Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin, Sudanlı Zenci Musa’nın torunu Dr. Vehip Harun, Avrasya Yerel Yönetimler Derneği Başkanı Hasan Cengiz ve 81 ilden davetli katıldı.

Programda konuşan Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin, Avrasya Yerel Yönetimler Derneğine teşekkür ederek “Milli birlik ve beraberlik programlarını önemsiyoruz. Sudanlı Zenci Musa da bunlardan birini oluşturdu. Genç nesillerimize bunları anlatmamız gerekiyor” dedi. Avrasya Yerel Yönetimler Derneği Başkanı Hasan Cengiz ise kendilerine destek veren Başkan Selçuk Çetin’e teşekkür ederek, Zenci Musa ile ilgili anıları paylaşarak, İngiliz komutan General Harrington’un Zenci Musa’ya “Bizimle çalışırsan seni altına boğarım” teklifine karşı Osmanlının yanında yer alan Sudanlı Zenci Musa’nın “Her teklif herkese yapılmaz. Bu teklif beni rencide eder. Benim devletim Osmanlıdır. Bayrağım Ay Yıldızlı bayraktır. Komutamın Eşref Bey’dir” sözlerini aktardı. Program protokol konuşmaları ile devam edip yemek ikramı ile sona erdi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
156. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA