Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 27-10-2018 17:41   Güncelleme : 27-10-2018 17:41

Elikesik: “Ben değil, biz varız”

Elikesik: “Ben değil, biz varız”

Elikesik: “Ben değil, biz varız”

Cumhuriyet Halk Partisi'nden belediye başkanlığı için aday adaylığı başvurusunu yapanlardan biri de CHP eski ilçe başkanı ve belediye meclis üyesi Bülent Elikesik oldu.

Açıklamadan önce Tunceli’nin Nazimiye ilçesi kırsalında, operasyonda soğuk hava ve tipi nedeniyle donma tehlikesi geçiren ve Tunceli Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Jandarma Özel Harekat timindeki 2 askerin şehit düşmesi nedeniyle başsağlığı dileyen ve sorumlularının hesap vermesi gerektiğini belirten Elikesik ayrıca 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutladı.

CHP Gölbaşı İlçe Başkanlığında basın açıklaması ile aday adaylığını açıklayan ve açıklamasına ‘neden bu yola çıktık’ sorusu ile başlayan Elikesik, Gölbaşı’nın dertlerine derman olmak için yola çıktıklarını söyledi.

Gölbaşı’nın bütün güzelliklerinin CHP’nin sosyal demokratik belediyecilik anlayışıyla ortaya çıkacağını belirten Elikesik açıklamasına şöyle devam etti:

“Ankara'nın hemen yanı başında Mogan ve Eymir doğal gölleri ile birlikte tüm güzellikleri ile ancak Cumhuriyet Halk Partisi'nin sosyal belediyecilik anlayışıyla hak ettiği ilgi ve itibarı kazanabilir. Gazi Üniversitesi ve Ankara Üniversitesi'nin çok sayıda bölümünün yer aldığı ilçemiz artık turizmin, tarımın yanı sıra üniversite kenti olarak eksiklerini de bir an önce tamamlamalıdır. Şehrin stresinden uzaklaşmak ve doğal bir yaşam sürdürmek isteyenler için de tercih oluşturan Gölbaşı, yoğun bir göç ile de karşı karşıyadır. Bu durum ilçenin ihtiyaçlarını daha da artırmıştır. Mevcut iktidarın itiraf ettiği kentlere ihanetin bedelini Gölbaşı da yaşamaktadır. Bizim iktidarımız ‘Derman Belediyecilik’ yaklaşımıyla huzurlu ve mutlu bir yaşamı Giilbaşi'lıda sağlayacaktır. Mustafa Kemal Atatürk'ün izinde, çağdaş şehircilik, eşit yurttaşlık anlayışıyla bir yönetim sergileyerek, her zaman vurguladığım gibi ben değil biz ilkesiyle; çoğulcu, akla, bilime, teknolojiye ve ortak aklın üstünlüğüne inanarak, ilkelerimizden sapmadan güzel ilçemiz Gölbaşı için tüm çabamızı ortaya koyacağız. Tamamıyla Gölbaşı sevdalısı bir ekip, Gölbaşı'nı tanıyan, Gölbaşı'nın sorunlarını özümseyen ve çözüm önerileri için gecesini gündüzüne katacak ve gölbaşı için yüreğini koyacak 'ben değil, biz' ilkesini benimsemiş bir ekip olarak göreve talibiz.” dedi.

Aday olma nedenini açıklayan Elikesik “Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ümüzün eşit yurttaşlık ilkesine olan inancımız ve bağlılığımız ile ulaşım, eğitim, sağlık gibi her tür hizmetin ilçemizde yaşayan tüm yurttaşlarımıza eşit bir şekilde verilmesini sağlamak, yani sosyal belediyecilik anlayışım Gölbaşımızda uygulamak,için bu yola çıktık. Yapılmayanı yapmak, ihtiyaç sahibi ailelerimize belediyemiz imkanları ile gönüllü eğitimcilerimiz, gönüllü üniversite öğrencilerimiz ile birlikte ücretsiz kurs ve etüt merkezleri açmak için bu yola çıktık. Çalışan annelerimize destek olmak, onların ev ekonomisine katkı sağlamalarının koşullarını oluşturmak ve çok cüzi rakamlarla kreş hizmeti vermek için bu yola çıktık. İlçemize şehir dışından gelen ve koşulu olmayan hasta ve yakınları ile birlikte öğrencilere belediye imkânları ile geçici misafirhane hizmeti sağlamak için yola çıktık. Üniversite gençliği için önemli bir sorun olan barınma konusu ile sosyal yaşamları için bir üniversite sokağı oluşturmak ve farklı becerileri ortaya koyacak atölyeler açarak üniversite öğrencilerinin bu atölyelerde part-time çalışmalarını sağlamak ve ürettiklerini aynı sokakta satmak için yola cıktık. Engellilere yaşam alanı oluşturmak için yola cıktık. Halkı dinlemek ve yapılacak her projede halkın görüşünü almak için yola cıktık. Eko- tarım yaygınlaştırmak için yola çıktık. Betonlaşan bir Bursa değil, bozkırı yeşile boyayan Eskişehir gibi, Muğla ve İzmir'i marka kent haline getiren, Yenimahalle ve Çankaya Belediyelerimizde olduğu gibi, o, bu, şu demeden tümüyle belediye imkanlarıyla hizmet götüren hak, hukuk, adalet duygusunun her kesime eşit dağıtıldığı, gönüllere hitap edilen, hizmet aşkıyla halka derman, Gölbaşına derman, Ankara’mıza derman olacak kadrolarımla diyoruz ki; kendimize ve enerjimize güveniyoruz, halka hizmetin hakka hizmet bilinciyle Gölbaşı Belediye Başkan aday adaylığımı huzurunuzda açıklıyorum, yolum Mustafa Kemal Atatürk yoludur” ifadelerini kullandı.

CHP İlçe Başkanlığında düzenlenen basın toplantısına CHP İlçe Başkanı İbrahim Karaca, CHP belediye başkan aday adayları Emel Çetinkaya, Nuriye Atabey ve çok sayıda partili katıldı.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
135. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
90. Sayımız Çıktı
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA