Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 24-10-2018 14:20   Güncelleme : 26-10-2018 12:20

Evinizin önüne su kapları koyun

Evinizin önüne su kapları koyun

Evinizin önüne su kapları koyun

Yenimahalle Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü kapsamında Tarım ve Orman Bakanlığı ile birlikte Memlik İlkokulu öğrencilerine “Hayvan sevgisi, hayvanlardan insanlara geçen hastalıklar ve gıda tüketimi” adlı seminer düzenledi.

 

Seminerde Yenimahalle Belediyesi Veteriner Hekimi M. Selami Kıbrıs ve Tarım ve Orman Bakanlığı Veteriner Hekimi Nihal Yükseksarıöz, çocuklara hayvan sevgisi anlattı.

 

Hayvan sahiplenmenin önemli bir sorumluluk olduğuna değinen Yükseksarıöz, “Hayvanları besleyin. Onların su içmesi için evinizin önüne su kapları koyun. Ama eğer bir hayvanı sahiplenirseniz, öncelikle o sorumluluğu almanız gerekiyor. Sonra onları terk etmeyin” dedi.

 

Öğrenciler Yükseksarıöz’ün konuşmasının ardından heyecanlı bir şekilde  “Kediler İçin Neler Yapabiliriz” çizgi filmini izlediler.

 

Daha sonra Yenimahalle Belediyesi Veteriner Hekimi Selami Kıbrıs’ı dinleyen çocuklar, Kıbrıs’a sorular da sordu.

 

Öğrencilere Yenimahalle Belediyesi’nin Macun Mahallesi’nde bulunan Geçici Hayvan Bakım Evi’nden bahseden Kıbrıs, “Barınağımızda sokak hayvanlarının sağlıklı koşullarda yaşamaları için mücadele veriyoruz. İsterseniz siz de bakım evimizden hayvan sahiplenebilirsiniz. Ama bu hayvanların sorumluluğunu alabilecekseniz” diye konuştu.

 

Seminerin sonunda öğrencilere içerisinde defter, kalemlik ve şapka bulunan çantalar dağıtıldı.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
135. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
90. Sayımız Çıktı
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA