Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 19-10-2018 17:03   Güncelleme : 19-10-2018 17:23

Gölbaşı'na Kadın Eli Değmeli

Gölbaşı’nda Emel Çetinkaya CHP'den aday adaylığını açıkladı

Gölbaşı'na Kadın Eli Değmeli

Cumhuriyet Halk Partisi'nden (CHP) belediye başkanlığı için aday adaylığı başvurusunu yapanlardan biri de CHP eski Kadın Kolları Başkanı Emel Çetinkaya oldu.

CHP Gölbaşı İlçe Başkanlığında basın açıklaması ile aday adaylığını açıklayan Çetinkaya, Gölbaşı’nın sorunlarını bildiğini ve bu sorunları çözüme kavuşturacağına inandığı için aday olmaya karar verdiğini söyledi.

Gölbaşı’nın kazanması için CHP’nin tekrar iktidara gelmesi gerektiğini belirten Çetinkaya “ Gölbaşı’nın kazanması ve sorunlarının çözümü için CHP’nin tekrar iktidara gelmeli ve Gölbaşı’na bir kadın eli değmelidir” dedi.

 CHP bayrağını dalgalandırarak, birlik ve beraberlik içinde bir çalışma yürüteceğini dile getiren Emel Çetinkaya, “ Gölbaşı’na şeffaf bir belediyecilik anlayışının gelmesini istiyorum. Herkesin katılacağı, sosyal demokrat bir belediyeciliğin yürütülmesi bizim en büyük dileğimizdir.  Gölbaşı nüfusunun yarısını kadınlardan oluşmaktadır. Kadınlarımızın güçlendirilmesi ve her alanda desteklenmesi gerekir. Gençliğe yönelik çalışmalar yok, üniversite gençlerini Gölbaşı’nda tutamadığımızı gördüm.  Onlar için çok güzel projeler hazırladık. Tiyatro, sinema gibi çalışmalarla gençlerimizi Gölbaşı’nda tutacağız.  Gölbaşı göllerinin Türkiye'ye tanıtılması ve turizm cenneti haline gelmesi için aday oldum. Gölbaşı'na kadın eli değmeli, kadın eli değmeden bazı projeler maalesef hayata geçirilmiyor. Gölbaşı’nın diğer sorunları olan ulaşım ve okulların fiziki sorunlarının çözümü için gerekli tüm çalışmaları yapacağız.  Bizim sosyal demokratik belediyecilik anlayışı içerisinde bu sorunların hepsinin çözüleceği garantisini vererek CHP’de belediye başkanlığı aday adaylığımı açıklıyorum. Örgütümün, partili büyüklerimin ve tüm Gölbaşı halkının desteğini bekliyorum” dedi.

CHP Gölbaşı İlçe Başkanı İbrahim Karaca ise, “ CHP Türkiye’nin birleştirici gücü olma yolunda hedefleri ile yerel seçimlere yürümektedir. Derman belediyecilik anlayışı ile hazırlandığımız yerel seçimlerde mücadelesi, katkısı ve aday adaylığından dolayı Emel hanıma teşekkür ediyor ve hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

Açıklamalardan sonra Çetinkaya, adaylık dosyasını İlçe Başkanı Karaca’ya teslim etti.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
135. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
90. Sayımız Çıktı
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA