Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 18-10-2018 11:11   Güncelleme : 18-10-2018 11:11

"Bilinçli Sosyal Medya Kullanma" konulu panel düzenlendi

"Bilinçli Sosyal Medya Kullanma" konulu panel düzenlendi

Koordinatörlüğünü Gölbaşı Halk Eğitim Merkezinin yaptığı ve Gölbaşı Esnaf ve Sanatkarlar Odasının proje ortağı olduğu, "Bilinçli Sosyal Medya Kullanma" kurslarının sonunda Gölbaşı Vilayetlerevi'nde bir panel düzenlendi.

Gölbaşı Halk Eğitim Merkezi tarafından verilen panele, Gölbaşı Kaymakamı Tülay Baydar Bilgihan, Gölbaşı İlçe Milli Eğitim Müdür Hayrettin Balcı, Gölbaşı Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Isa Albut,Halk Eğitim Merkezi Müdürü Hakan Uçar, okul müdürleri, muhtarlar ve birim müdürleri katıldı.

Panelde konuşma yapan Halk Eğitim Merkezi Müdürü Hakan Uçar, “Proje koordinatörü olan kurumumuz; yerel ortağımız Gölbaşı Esnaf ve Sanatkârlar Odası ve yurtdışı paydaşlarımız İspanya, İtalya, Portekiz, Polonya ve Yunanistan ile birlikte, iki yıl süreyi kapsayan projemizi 31 Ağustos 2018 yılında tamamlamış bulunuyoruz. Bugün burada başarı ile tamamladığımız bu projemizin çıktılarını sizlerle paylaşacağız”dedi.

Projenin ana amacının Yetişkinlere Güvenli ve Bilinçli Sosyal Medya Kullanımı Becerisi Kazandırma olduğunu belirten Uçar, “Projemizde amacımız dijital araçları tanıtmak değil, sosyal medya araçlarını kullanırken karşılaşılan tehlikeler konusunda yetişkinlerde farkındalık oluşturmaktır. Projemizde yetişkinlerin sosyal medyayı bilinçli ve güvenli kullanabilmeleri için beceri eğitimlerinde kullanılmak üzere bir kurs modül programı hazırlanmıştır. Bu süreçte proje paydaşlarımız ile bilgi ve belge paylaşımı yapılmış, birlikte müfredat programının önce taslağı hazırlanmış, sonra bu taslak modül programının pilot uygulamaları yapılmıştır. Tüm proje ortaklarının ülkelerinde tamamlanan pilot uygulamaların sonuçları ön test, son test ve memnuniyet anketleriyle analiz edilmiş ve modüle son şekli verilmiştir” ifadelerini kullandı.

Panelde ayrıca Kişisel Gelişim ve NLP Uzmanı Valit Aslankol konuşmacı olarak, katılımcılara güvenli ve doğru internet kullanımı hakkında bilgi verdi.

Panel Gölbaşı Halk Eğitim Merkezi tarafından katılımcılara verilen yemekle son buldu.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
135. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
90. Sayımız Çıktı
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA