Advert
Bölgesel
Giriş Tarihi : 17-10-2018 12:43   Güncelleme : 17-10-2018 12:43

Başkan Kadınları Yanlız Bırakmadı

Ressam Saliha Karslı Yücel, 60 kadın sanatçıyı “Cinsel tacize, kadına şiddete, çocuk istismarına son” adlı sergi için bir araya getirdi. Gelirinin büyük bir kısmı kadın sığınma evine aktarılacak olan sergiyi, ev sahibi Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Y

Başkan Kadınları Yanlız Bırakmadı

Kadın ressamlar şiddete karşı bayrak açtı

Ressam Saliha Karslı Yücel, 60 kadın sanatçıyı “Cinsel tacize, kadına şiddete, çocuk istismarına son” adlı sergi için bir araya getirdi. Gelirinin büyük bir kısmı kadın sığınma evine aktarılacak olan sergiyi, ev sahibi Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, CHP Yenimahalle İlçe Başkanı Feridun Güngör ile birlikte açtı.

Kadın ressamlar, cinsel tacize, kadına şiddete, çocuk istismarına dur demek, Türkiye’nin kanayan yarasına dikkat çekmek, farkındalık yaratmak için Yenimahalle Belediyesi Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi Hikmet Çetinkaya Sergi Salonu’nda buluştu.

Kadın konusunda Türkiye’nin sicili kötü

Serginin açılışını yaparak sanatçıları tebrik eden Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, kadına şiddet konusunda Türkiye'nin sicilinin iyi olmadığını dile getirdi.

Avrupa'da birçok ülkede yokken Türkiye'deki kadınlara seçme ve seçilme hakkının verildiğini kaydeden Yaşar, “Kadına yönelik şiddet olayları her geçen gün artıyor. Cumhuriyetin kuruluşunun 100. yılına yaklaştığımız şu günlerde töre cinayetlerinin devam etmesi içimizi acıtıyor. Çağdaş bir toplum olacaksak önce kadınlarımızı sevmeliyiz, onlara hürmet etmeli ve öne çıkarmalıyız” diye konuştu.

Yaşar, açılışın ardından sergiyi gezerek çalışmaları yakından inceledi.

60 kadın sanatçıya ait yağlı boya, sulu boya, seramik, akrilik ve keçeden oluşan 71 eserinin sergilendiği karma sergi 24 Ekim Çarşamba gününe kadar Başkentli sanatseverleri ağırlayacak.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
135. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
90. Sayımız Çıktı
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA