Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 12-10-2018 11:21   Güncelleme : 12-10-2018 11:21

Çınar Kadınları Aşure etkinliğinde bir araya geldi

Çınar Kadınları Aşure etkinliğinde bir araya geldi

Çınar Kadınları Aşure etkinliğinde bir araya geldi

Çınar Kadınları Ankara İl Temsilciliği hazırladığı bir etkinlikle aşure ikramında bulundu.

Muharrem ayı münasebetiyle düzenlenen Aşure Günü etkinliğine Etimesgut Kaymakamı Fuat Gürel’de iştirak etti.

Yaklaşık 1000 kişi için hazırlanan aşure kalabalık bir topluluğa ikram edildi. Gelen konuklar arasında  Ankara Kahveciler Odası Başkanı İsa Güven, Ankara Engelliler Kültür ve Sosyal Yardımlaşma Derneği Genel Başkanı Ebu Bekir Kılıç, Memleketçi Sanayici iş Adamları Derneği (MİSİAD) Genel Başkanı Feridun Öncel, Ankara İş Adamları Derneği (ANKIAD) Genel Başkanı Bülent Aktan, Etimesgut Çorumlular Platformu Başkanı Alparslan Çulhacı, Etimesgut Belediyesi Engelli Komisyon Başkanı Ömer Uzun gibi isimlerde  yer aldı.

Çınar Kadınları Platformu Genel Başkanı  Ayşegül İşbilir Burada gönül sofrasının kurulduğunu dile getirirken, “Verel el , alan elle bir araya gelecek herkes bu sayede mutlu ve ferah yaşayacak herşey kadınlar için “ dedi

Çınar Kadınları Platformunun çalışmaları ve programı hakkında bilgi veren Platformun Projeler Koordinatörü Hüseyin Akın yapılan bütün çalışmaların temelini kadınların oluşturduğunu  “DÜNYA KADINLA GÜZEL” sloganı ile veren elle, alan elleri bir araya getireceklerini söyledi. Koordinatör Hüseyin akın “ Hayırsever ve  yardımsever bayanlarla, yardıma ve desteğe ihtiyacı olan  bayanları bu platform çerçevesinde bir araya getirip  rencide etmeden kırıp dökmeden üzmeden ve reklam etmeden birbirlerine faydalı olmalarını sağlayacağız” dedi.

Etimesgut Kaymakamı Fuat Gürel ise yapılan bu çalışmanın güzelliğine değinerek, kaymakamlık olarak her zaman ihtiyaç sahibi kadınların destekçisi olacaklarını, bu güne kadar da sürekli kadınlara yönelik projeler geliştirerek onların eğitimi ve bilgilendirilmeleri gibi konularda çalışma yaptıklarını anlattı. Halk eğitim bünyesinde açılan kurslar ve eğitim seminerleri sayesinde kadınların meslek sahibi olmalarına ve istihdamına katkı sağladıklarını açıkladı.

Yapılan bu çalışmayı çok yerinde gördüğünü ve kadınlar arası işbirliğinin ve diyaloğunun ülke gelişimine de büyük yarar sağlayacağına da değinen Kaymakam Fuat Gürel Çınar Kadınlarına da “kadına yararlı”  projelerinde kapılarının açık olduğunu söyledi.

Bir Ses Özel Eğitim Ve Rehabilitasyon merkezinde gerçekleşen etkinlik Aşure Dağıtımı ile son buldu.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
157. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA