Advert

Zehra Okullarında “Empati Günü” etkinliği

Zehra Okullarında “Empati Günü” etkinliği

Zehra Okullarında “Empati Günü”  etkinliği
Zehra Okullarında “Empati Günü”  etkinliği Murat YILDIZ

Ankara’nın Yenimahalle İlçesi, Yenimahalle Batıkent’te faaliyet gösteren Özel Zehra Okullarında “Empati Günü” etkinliği düzelendi.

Okulun geleneksel empati günü etkinliği bu sene de büyük bir ilgi katılımı ile kutlandı.

Empati gününde, öğrencilerin empati becerisini geliştirmek, farklılıklara karşı duyarlılık uyandırmak amacıyla öğrenci, öğretmen, idareciler ve veliler yer değiştirdiler. Öğrenciler; öğretmen ve personellerin yerine geçerek, öğretmenlerde öğrencilerin yerine geçerek öğrencilerin duygularını anlamaya çalıştılar.

Düzenlenen etkinlikte Okulun İdarecileri de okul personelinin yerine geçerek onlarla Empati kurdular.

Özel Zehra Okullarının İdaresi tarafından yapılan açıklamada ; “Empati kurma becerisi yüksek bireyler yetiştirerek,  duyarlılığı yüksek bir toplum inşa etmek. Bu şekilde farklılıklara saygı duyan, engeli vatandaşların sıkıntılarını anlayabilen, hissedebilen farklı mesleklerdeki zorlukları algılayabilen bir toplum modelini oluşturmaktır. Böylece ‘aklı aydın, kalbi parlak nesiller’ yetiştirmek adına her yıl “Anla ve yaşa” sloganıyla tüm kurumlarımızda Empati Günü olarak kutluyoruz. Okul dışında da farklı kurum ve kuruluşlara empati günü adına ziyaretlerde bulunduk” denildi.”

Okul idarecileri empati günü adına farklı kurum ve kuruluşlara ziyaretlerde bulundu.

Ankara Yenimahalle Zehra Okulları Empati Günü
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankara Seçimini Yaptı
Ankara Seçimini Yaptı
Mamak Seçimini Yaptı
Mamak Seçimini Yaptı