Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 07-10-2018 16:41   Güncelleme : 07-10-2018 16:41

CHP’de derin yapılanma

CHP Gölbaşı İlçe Başkanlığında, Bülent Elikesik’in adaylık için istifa etmesi sonrasında ilçe yönetim kurulu kararı ile İbrahim Karaca’nın ilçe başkanı seçilmesinin ardından CHP’de hareketlilik başladı.

CHP’de derin yapılanma

Bu konu ile ilgili ilk tepki eski ilçe başkanlarından Nuriye Atabey’den geldi. Ardından bugüne kadar CHP’de görev yapmış, gönül vermiş ve mihenk taşı olarak görülen partililerin sessiz sedasız bir toplantı gerçekleştirdiği öğrenildi. Eski ilçe başkanı ve meclis üyesi olan Yusuf Aksakal’ın koordine ettiği toplantının bir kültür merkezinde gerçekleştiği öğrenildi.

Toplantıya yaklaşık 100 kişinin davet edildiği ve toplam 65 kişinin katıldığı bilgisine ulaşıldı. Toplantıya katılan diğer isimlerin Gölbaşı Belediyesi eski başkanı Erdal Eren, eski ilçe başkanı Yusuf Aksakal, Bayram Duman, Avukat Özgür Ökmen, eski ilçe başkanı Ercan Şimşek, Engin Eren, eski ilçe başkanı Ümit Atak ve daha birçok ismin olduğu öğrenildi.

Geçmiş hesaplaşmaların kapatılmasının amaçlandığı ve CHP’nin Gölbaşı başkan adayı konusunda ortak bir karara varılmasının amaçlandığı belirtildi. CHP’de önde gelen birçok ismin konuşma yaptığı toplantının açılış konuşmasını Yusuf Aksakal gerçekleştirdi.

Bu toplantı tutanak özetlerinin CHP İlçe Başkanı İbrahim Karaca’ya ulaştırılarak CHP İlçe Örgütünün de katılım sağlayacağı ortak bir toplantı planlaması hazırlığı başladı. Toplantının Gölbaşı Belediye Başkanlığını önümüzdeki yerel seçimlerde kazanmak için doğru adayda birleşmek çabasıyla yapıldığı aktarıldı.

Derin yapılanma adının verilebileceği toplantıda 30’u aşkın kişinin söz aldığı, konuşmaların ana gündem maddesinin ortak kararla belediye başkan adayı belirlemek olduğu öğrenildi. Konuşmalar sonrasında Aktif Haber Gazetesi’nin aldığı kulis bilgisine göre adaylığını net bir şekilde açıklayan Bülent Elikesik dışında yeni adayların çıkacağı öğrenildi. Toplantıdan sonra kamuoyunda tartışılan isimlerin Gölbaşı Belediyesi eski başkanı Erdal Eren, eski belediye başkan adayı Ercan Şimşek, eski ilçe başkanı Yusuf Aksakal, avukat Özgür Ökmen olduğu, bir kadın ve birkaç ismin daha çıkabileceği bilgisine ulaşıldı.

Toplantı sonucunda adaylık kriterleri konusunda hemfikir olunan başlıklar ise şu şekilde:

Eğitim düzeyi, siyasi vizyon, kamuoyundaki karşılığı.

İlçe yönetimiyle birlikte yapılacak olan ikinci toplantının Yunus Emre Kültür Merkezi’nde gerçekleştirileceği öğrenildi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
154. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA