Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 01-10-2018 19:28   Güncelleme : 01-10-2018 19:28

Gölbaşı Belediye Meclisi toplandı

Gölbaşı Belediye Meclisi Ekim ayı olağan toplantısı yapıldı.

Gölbaşı Belediye Meclisi toplandı

Gölbaşı Belediye Meclisi Ekim ayı olağan toplantısını bugün gerçekleştirdi. Başkanlık yazılarının gündeme alınmasıyla başlayan meclis toplantısında Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay, Milliyetçi Hareket Partisi Gölbaşı İlçe Teşkilatı ve MHP meclis üyelerinin geçtiğimiz hafta yaptığı basın toplantısında Gölbaşı Belediyesi’ne yönelik yaptığı eleştirilere ilişkin açıklamalarda bulundu.

MHP’nin yaptığı basın toplantısında Karagedik Mahallesi’nin imarlı yolu bulunmadığını, alt ve üst yapı olmadığını ve 5 yıl boyunca Karagedik Mahallesi için hiçbir çalışma yapılmadığını ifade eden MHP Meclis Üyesi Ahmet Yüksek’e cevap veren Fatih Duruay, “Ahmet ağabey sen meclis üyesisin ve Karagedik’te imarın bittiğini biliyorsun.  Biliyorsan niye böyle bir açıklama? Yani de ki imar bitti ama yollarımız açılmadı. Bununla ilgili sıkıntı yok ama imara açılmadı demek doğru değil” dedi.

Ahmet Yüksek ise Duruay’a “Bitmiştir, doğrudur başkanım. Ama yollarımız açılmadı” şeklinde yanıt verdi.

Başkan Duruay, basın toplantısında MHP Meclis Üyesi Lütfi Akşit’in “Yalan konuşmayacaksınız” ifadesine gönderme yaparak bu tür ifadelerin kullanılmasının doğru olmadığını söyledi.

Öte yandan Mogan Gölü’nde yapılan temizlikle alakalı Milliyetçi Hareket Partisi’nin yaptığı eleştirileri cevaplandıran Duruay, “Konya yolunun yapımında bu meclisin katkısı var. Gölün temizlenmesinde bu meclisin katkısı var. Hastanenin, mobesenin yapılmasında bu meclisin katkısı var. Bu hizmetlere başta ben ve sizler sahip çıkmak mecburiyetindeyiz. Birileri çıkıp da hükümet yapıyor, bunlar sahip çıkıyor derken bunu göz önüne almak lazım. Bunları söyleyenler bir kere bu meclisi yok sayıyorlar. Bu meclis yetki verdi, biz de çalıştık çabaladık bu hizmetlerin hepsi oldu. Bakın ben her zaman söylüyorum, hastanenin yapımı Ramazan Şimşek’in ilçe başkanlığı döneminde başladı, bir önceki yönetimde imar çalışmaları yapıldı, bugün de nasip oldu hastanemiz yapılıyor. Yani bu tür şeylere girilmesi bence çok doğru değil. Bu meclis Gölbaşı tarihinde yapılan en büyük yatırımlara destek olmuş en büyük meclis. Bu yönetim de bunları icraata geçirmiş bir yönetim” diye konuştu.

CHP Meclis Grup Başkanvekili Bülent Elikesik de kendi partisinin ve Milliyetçi Hareket Partisi’nin bu hizmetlerin yapım aşamasında yönetime hiçbir şekilde çelme takmadığını söyleyerek, bu bağlamda Duruay’a teşekkür etti.

BİZ YANLIŞ ANLAŞILDIK

Duruay’ın ardından MHP adına konuşan Ali İhsan Tunç, “Biz yanlış anlaşıldık. Gölün temizlenmesiyle ilgili biz de taşın altına elimizi koyduk. Siz gölün yüzülecek hale geleceğini söylediniz. Biz gelmeyecek demedik. Ama endişelerimiz var ve bunları paylaştık” dedi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
154. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA