Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 29-09-2018 12:10   Güncelleme : 29-09-2018 12:10

Akran zorbalığı ve ayrımcılığı

Akran zorbalığı ve ayrımcılığı

Akran zorbalığı ve ayrımcılığı

Erasmus+  Programı  'Yeniliklerin ve İyi Uygulamaların Değişimi'ne yönelik projeler kapsamında 01.09.2017 tarihinde akran zorbalığı ve ayrımcılığa karşı Romanya’nın koordinatörlüğünde başlatılan Ülkemizden de Gölbaşı Erdem Beyazıt Anadolu Lisesinin katıldığı proje tüm hızıyla devam etmekte.

 

Geçen sene İlk Toplantısını Yunanistan sonra sırasıyla Polonya ve İzlanda'da yapan öğretmenler ve öğrenciler grubu 4. toplantısını 21- 27 Ekim tarihleri arasında Ankara'da gerçekleştireceklerdir.

Türkiye'nin konusu olan ' Aile içi şiddet ve çocuklar üzerindeki olumsuz Etkileri’nin ele alınacağı bu ayakta 6 Ülkenin öğrenci ve öğretmenleri okullarda öğrenciler arası yaşanan fiziksel, psikolojik, cinsel vs her türlü zorbalık ve ayrımcılığın önüne geçebilmek, okullarımızı her açıdan daha güvenli ve huzurlu yapabilmek adına çalışmalarını yürüteceklerdir. 

 22 Ekim tarihinde Hacettepe Üniversitesi Psikoloji bölümünden  bir Akademisyenin semineri ile başlayacak etkinlikler, öğrencilerin bizzat kendilerinin yazıp çekeceği kısa film yarışmaları, aile içi şiddet üzerine psikolog söyleşisi ,psikolojik danışma ve rehberlik öğretmeni bilgilendirme toplantıları ile devam edip belediye başkanımız Fatih Duruay'ın teşrifleri ile yabancı misafirlerimizin  sertifikalarını takdimi sonrası sona erecektir.

Projenin son iki toplantısı İspanya ve Romanya da yapılacak olup 31.08.2019 tarihinde sona erecektir.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
154. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA