Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 28-09-2018 17:26   Güncelleme : 28-09-2018 17:26

Artık Gölbaşı’nın

Artık Gölbaşı’nın

Artık Gölbaşı’nın

Gölbaşı Karagedik Mahallesi’ne Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan “Tohum Eleme Tesisi” Ankara Büyükşehir Belediyesi ve Gölbaşı Belediyesi arasında yapılan protokol ile Gölbaşı’na Belediyesi’ne devir edildi.

 

Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay ve Ankara Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler ve Mezarlıklar Daire Başkanı Erol Eraslanoğlu’nun imzaladığı protokolle Gölbaşı Karagedik mahallesinde yapılan Tohum Eleme Tesisi’nin devir teslimi yapıldı.

 

Ankara Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler ve Mezarlıklar Daire Başkanı Erol Eraslanoğlu, “Ankara’nın 6 noktasına yaptığımız Tohum Eleme Tesisi yaptık.Çiftçilerimizin sellektör adını verdiği bu sistemle elediğimiz tohum yüzde 90 oranında sertifkalı ürün haline geliyor.Bu ürünleri de çiftçilerimiz piyasa fiyatının çok daha altında bir fiyatla temin edebiliyor.Çiftçilerimize destek olmak için yaptığımız bu tesisi Gölbaşı Belediyesi’ne devrdiyor, İşletmesini belediyemize bırakıyoruz.Çiftçilerimize hayırlı, bereketli olsun ”dedi.

 

Devir teslim töreninde konuşan Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay ise “Başta Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna ve kıymetli bürokratlarına Gölbaşı’na kazandırdığı bu güzel tesis için teşekkür ediyorum.Tesisisin işletmesi bundan sonra Belediyemize ait olacaktır,

 

çiftçilerilerimize hayırlı olsun,Allah bereketli kazançlar nasip etsin”dedi.

 

Tohum Eleme Tesisi ile birlikte hububat ekimi ve bakliyat ekiminin daha kaliteli ve verimli hale getirilmesi ve çiftçilere ekonomik açıdan katkı sağlaması hedefleniyor. Ayrıca, sağlıklı ve ilaçlanmış hububat tohumu kullanılarak hastalıkların sebep olduğu kayıplar ortadan kaldırılması hedefleniyor.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
148. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA