Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 27-09-2018 19:16   Güncelleme : 27-09-2018 22:48

Atabey "50 kişiyi toplayamayan yönetim yerel seçimi nasıl alacak"

Atabey "50 kişiyi toplayamayan yönetim yerel seçimi nasıl alacak"

Atabey

CHP Gölbaşı eski İlçe Başkanı Nuriye Atabey, yaptığı basın açıklaması ile CHP Gölbaşı İlçe Yönetimine sert eleştirilerde bulundu.

Atabey, CHP'den Gölbaşı Belediye başkan aday adayı olmak için istifa eden Bülent Elikesik’in yerine İbrahim Karaca’nın atanmasına tepki gösterdi.

Atabey, “Baskı ve tehditlerle benim yönetimimi istifaya sürüklediler. O dönem vakitleri olmadığını ileri sürerek istifa eden yöneticiler daha sonra Bülent Elikesik yönetiminde yer aldılar. Şu anki yönetim seçimle gelen bir ilçe başkanını düşürerek koltuklarında oturmaktadırlar. Bunu tek başlarına yapmadılar. Birtakım bölge milletvekilinin desteği ile elbirliği ve işbirliği ile beni düşürüp yönetime oturdular. Şimdi aynı yönetim Bülent Elikesik istifa ettikten sonra aynı gün yangından mal kaçırır gibi partinin teamüllerine aykırı olarak ve partiye zarar verecek şekilde bir ilçe başkanı seçtiler. Oysaki hem tüzüğümüzün ilgili maddesinde hem de partimizin teamülleri gereği bunu kamuoyu ile paylaşmaları gerekiyordu. Elbette yönetim ilçe başkanı seçecekti. Ama tüzükte açık bir şekilde der ki herhangi bir üye de aday olabilir. Yani ille yönetimden seçilmesi gerekmiyordu. Bülent Elikesik’in istifa ettiği gün apar topar İbrahim Karaca’yı ilçe başkanı olarak seçtiler” dedi.

İbrahim Karaca’nın parti içi bir darbe ile CHP Gölbaşı İlçe Başkanı yapıldığını ileri süren eski İlçe Başkanı Atabey “Ben bir buçuk yıldır suskunluğumu koruyorum. Acaba mı dediğim noktalarda en son darbe gibi içeriden bir ilçe başkanı seçmeleri bana artık bunu kamuoyu ile paylaşma vaktimin geldiğini hatırlattı. Gölbaşı’nın potansiyeli ciddiye alınmadan, sol değerler kucaklanmadan, geçmişi olmayan bir adayı da ilçe başkanı olarak seçiyorlar. Kamuoyuna soruyorum. Yerel seçime bu yönetim nasıl gidecek” diye konuştu.

CHP İlçe Başkanlığından istifa eden Bülent Elikesik’i "Facebook siyaseti" yapmakla suçlayan Atabey, sonraki ekibin de aynı şekilde yürüteceğini iddia etti.

50 KİŞİYİ TOPLAYAMAYAN YÖNETİM YEREL SEÇİMİ NASIL ALACAK

Eleştirilerine devam eden Atabey şunları söyledi:

“Bir buçuk yıl içerisinde Cumhuriyet Halk Partisi ahbap çavuş ilişkileri ve bölge milletvekilleri desteği ile bunun altını çiziyorum gerek benim düşürülme sürecimde gerek sonrasında, genel merkez bazında bölge milletvekilleri şu anki ekibe destek olmak suretiyle Gölbaşı’nda bu tablonun çıkmasına imkan ve zemin hazırlamışlardır. Bu yönetimin ilçe danışma toplantısında hepimiz vardık. Bu yönetim 50 kişiyi salona toplayamazken yerel yönetime nasıl yürüyecek ben merak ediyorum. Son olarak CHP’de bir oldu bitti ve atama ile belediye başkan adayı atamasına son derece karşıyım.”

CHP’lilere seslenen Atabey, "ayak oyunları ile yönetime gelen bu ekip yerel seçime nasıl gidecek" diye sordu.

MECLİS ÜYELİĞİ SÖZÜ ALDILAR

Kendi yönetiminden istifa edip Elikesik yönetimine geçenlerin meclis üyeliği sözü aldığını iddia eden eski İlçe Başkanı Nuriye Atabey “Bundan sonra CHP yerel seçime yürüyor. Nasıl yürüyecek CHP yerel seçime, bu ayak oyunları ile nasıl gidecek. Bir şey daha söyleyeyim benim yönetimimden bu yönetime geçenler bu olanlara ses çıkartmayanlar arasında meclis üyeliği sözü alanlar var. Bülent Elikesik benim ilçe başkanlığı dönemimde vaktim yok diyerek istifa edenlere meclis üyeliği sözü verildi. Oldu bitti bir adaylık süreci ve oldu bitti meclis üyelerine karşı ben kamuoyunu uyarıyorum. Pazarlıklar yapıldı ve sözler verildi. Benim bir şey söylememe gerek yok, beni ağır bir darbe ile indirdiler yönetim listelerine bakın bu arkadaşların çoğu şu anki yönetimdeler” dedi.

CHP Gölbaşı Belediye Başkanı aday adayı olup olmayacağı sorusu sorulan Atabey “Bugün bir şey diyemem ama yarın ne olur bilmem” dedi.

CHP Gölbaşı eski İlçe Başkanı Nuriye Atabey, CHP İlçe Yönetimi'nin bu şekilde devam etmesi durumunda açıklamalarına devam edeceğini de sözlerine ekledi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
154. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA