Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 27-09-2018 11:23   Güncelleme : 27-09-2018 11:23

Aday Olacağım Demekle Aday Olunmuyor

Belediye Başkan aday adaylığı için ismi geçen Ankara Büyükşehir Belediyesi MHP Grup Başkanvekili Ramazan Şimşek açıklamalarda bulundu.

Aday Olacağım Demekle Aday Olunmuyor

“Aday olacağım demekle aday olunmuyor”

Belediye Başkan aday adaylığı için ismi geçen Ankara Büyükşehir Belediyesi MHP Grup Başkanvekili Ramazan Şimşek açıklamalarda bulundu.

24 Haziran seçimlerinin ardından Türkiye tekrar seçim atmosferine girdi ve 2019 yılının Mart ayında yapılacak olan yerel seçimlere yönelik hazırlık süreci başladı. Gölbaşı’nda da aday adaylarının seçime yönelik yaptıkları çalışmalarla birlikte siyasi kulislerde de yoğun bir hareketlilik başladı. İsmini açıklayan ve yönetime talip olduğunu ifade eden aday adayları dışında, katıldığı her platformda “adaylığınızı ne zaman açıklayacaksınız” sorusunun yöneltildiği birçok isim de siyasi kulislerin ana gündem maddesi haline geldi.

Bu isimler içerisinde yer alan Ankara Büyükşehir Belediyesi Milliyetçi Hareket Partisi Grup Başkanvekiliğini başarılı bir biçimde devam ettiren Gölbaşının sevilen siyasetçilerinden Ramazan Şimşek yerel seçim gündemine dair açıklamalarda bulundu.

Milliyetçi Hareket Partisi’nin Gölbaşı’ndaki iktidarının yeniden kazanılmasının herşeyden daha önemli olduğunu vurgulayan Şimşek,

“Öncelikle şunu belirtmek isterim ki ; Bizler Kısır döngü içerisinde ve sonuç getirmeyen ahbap çavuş ilişkileri ile devam eden, ciddiyeti olmayan, kurumsallıktan uzak yapılaşmaları değil,halkımızın temel ihtiyaçlarının çözümünü kapsayan, vatandaşlarımızı mutlu etmeyi asli görev olarak kabul eden ve “Halka hizmet hakka hizmettir” anlayışı ile yapılan her hizmetten manevi haz duyan bir siyasi zihniyeti temsil etmekteyiz.Bu anlamda da attığımız her adımın sorumluluğunun bilincinde olarak halkımızın hizmet beklentilerini her zaman dikkate alan bir anlayışla, aldığımız tüm görev ve sorumluluklarda halkımızla iç içe, samimi bir siyasi anlayış biçimini izleyerek ilerlemeyi hedefleyen bir siyasi anlayışın oluşturulması hususunda da teşkilatımızla birlikte önemli ölçüde yol aldığımızı belirtmek isterim.”dedi.

 

ADAY OLACAĞIM DEMEKLE ADAY OLUNMUYOR

Milliyetçi Hareket Partisi’nin hassasiyetle üzerinde durduğu aday profiline değinen Şimşek;

“Bugün gelinen noktada ve yerel seçimlerin yaklaşması sebebiyle aday adaylık söylentilerinin olması, belediye başkan aday adaylığı sorularının sorulmasını da gayet doğal olarak karşılıyorum. Ancak bu sorular sorulurken evvela neferi olduğum Milliyetçi Hareket Partisi’nin ilke ve değerlerinin de unutmaması gerektiğini özellikle belirtmek isterim. Aday olacağım demekle aday olunmaz. Öncelikle Partimizin düsturuna uygun hareket etmek, teşkilatımıza bağlılığımızı göstermek, liderimizin takdirini kazanmak adaylık konusundaki en önemli aşamaların başında gelmektedir. Şahsımın ve partimin genel düsturuda budur. Yerel seçimlerin yaklaştığı bu süreçte Liderimiz Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli Beyefendi’nin taktirleri doğrultusunda nerede, ne zaman, hangi mevki için hangi kimlikle bulunacağımız konusu da netlik kazanacaktır. Sonraki süreçte ise bize düşen kendimize ve partimize yakışır bir biçimde teşkilatçılık ruhu içerisinde bütünleşerek halkımızın teveccühüne mazhar bir şekilde MHP’nin iktidarında gölbaşı ve gölbaşı halkının hak ettiği hizmet anlayışını ayrıştırmadan, eş dost ilişkilerine mahal vermeden ilçemizdeki her bir vatandaşımızın eşit haklarda fayda sağlayabileceği hizmet anlayışını en kusursuz biçimde sunabilmeyi hedefleyerek her zaman iyisini yapmak yolunda ilerlemektir. Çünkü 140 bin vatandaşımızın ikamet ettiği ilçemizde tek bir vatandaşımızın bile verilen kamu hizmetlerinden gereği gibi faydalananamaması yapılan hizmetlerin amacına ulaşamamış olması demektir.”dedi

 

MHP KAZANACAKTIR

Siyasetteki önceliklerinin teşkilatçılık olduğunu belirten Ankara Büyükşehir Belediyesi MHP Grup Başkanvekili Ramazan Şimşek  “Bir siyasetçinin başarısı halkın ve bağlı bulunduğu yapının iltifatına tabidir. Gecesini gündüzüne katarak bağlı bulunduğu camiaya layık olabilmek kişinin en büyük erdemidir. Bunun yanı sıra vatandaşın gönlünü fethetmek ve onlarda hoş bir seda bırakmak siyasi olarak en büyük kazanımların başında gelmektedir. Başarı da ancak bu iki faktörü bir araya getirmekle mümkün kılınabilir. Biz Milliyetçi Hareket Partisinin ve halkın birer temsilcileri olarak Hangi görevde olursak olalım asli görevimiz halkımızı mutlu edecek hizmetlerle teşkilatımızı ve partimizi ön plana çıkarmak olmalidir.Bu nedenle MHP kadrolarının olarak daima en iyisini yapmak koşulu ile çalışmak zorundayız. Bu özverili ve yoğun çalışmalarımızın sonucunda hem halkımız hem de MHP kazanacaktır.” diyerek sözlerini tamamladı.

NELER SÖYLENDİ?
@
Sinan bektemur 2 yıl önce
Gölbaşinin tüm sorunlarını dile getirdigin için emeklerine ve yüreğine sağlık...gölbaşı seninle daha güzel olacak dava adamı ramazan şimşek
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
154. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA