Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 25-09-2018 14:13   Güncelleme : 25-09-2018 18:07

Mimar Yüksel Güler: “Benim Kızıl Elmam Gölbaşı’dır”

Aktif Haber Gazetesi Haber Müdürü Önder Ataseven’in aday adayları üzerindeki araştırmaları sonrasında aday adaylığı kulislerde konuşulan, lise yıllarından beri Ülkücü hareketin içerisinde bulunan Yüksel Güler, adaylığı konusunda merak edilenleri Önder Ata

Mimar Yüksel Güler: “Benim Kızıl Elmam Gölbaşı’dır”

Aktif Haber Gazetesi Haber Müdürü Önder Ataseven’in aday adayları üzerindeki araştırmaları sonrasında aday adaylığı kulislerde konuşulan, lise yıllarından beri Ülkücü hareketin içerisinde bulunan Yüksel Güler, adaylığı konusunda merak edilenleri Önder Ataseven’e cevapladı.

Siyasetteki önceliğiniz nedir sorusuna cevap veren mimar Yüksel Güler, “Bizim önceliğimiz Milliyetçi Hareket Partisi’ne bağlılıktır. Bu bağlılığın üç kuralı vardır. Lider, teşkilat ve doktrin. Biz bütün kararlarımızı bu denklem içerisinde değerlendirir ve sonuçlandırırız. Buradan anlaşılacağı gibi önceliğimiz Ülkücü duruşa haiz olma, teşkilatla bütünleşebilme ve lidere tabi olmaktan geçer. Bizim başarıya giden yoldaki çizgimiz budur.” dedi.

LİDERE TABİ, HİZMETE TALİBİM

Aday adaylığı konusundaki soruyu cevaplandıran Güler, siyasetteki öncelikleri çerçevesinde bu durumun netleşeceğini belirtti.

Yüksel Güler konuyla ilgili şöyle konuştu:

“1964 yılından beri Gölbaşı’nın her türlü gelişiminin bir tanığıyım. Gölbaşı ile nefes aldım, Gölbaşı ile beraber büyüdüm. Her mahallesi her köyü her caddesi her sokağında yaşanmışlıklar biriktirdim. Siyasi anlamda da Milliyetçi Hareket Partisi’nin uygun gördüğü her görevi üstlenerek layıkıyla yerine getirmeye çalıştım. 1969’da tanıştığım Ülkücü Hareketle bugüne kadar hiç kopmadan istikrarlı bir şekilde fikri dünyamı genişlettim. 73 yılında Gölbaşı’nda Ülkü Ocağının kuruluşunda bulundum. 94 yılında belediye başkan adayı olarak yol arkadaşlarımla, dava arkadaşlarımla Gölbaşı’nı yönetmeye talip oldum. Belediye başkan adaylığı dönemimde hali hazırda tanınan birçok siyasi, iş dünyasının önde gelen isimler ve bürokraside zirve yapmış birçok isim çalışma ekibimde mevcuttu. Ülkücülük bir hayat tarzıdır ve Ülküden asla vazgeçilmez. Bunun bir göstergesi olarak da Ülkücü yürüyüşümüze 2009’da yine MHP Gölbaşı Belediye Başkan aday adayı olarak devam ettik ve üç hilali Gölbaşı’nın burçlarına dikmeyi başardık. 2013-2014 yıllarında teşkilatlarımızın takdiriyle Ankara Teşkilatlardan Sorumlu Başkan Yardımcılığı görevini yürüttüm. 2018’de Gölbaşı Seçim Komisyonunda görev aldım. Şimdi geldiğimiz süreçte liderimizin de takdiriyle Milliyetçi Hareket Partisi ve Gölbaşı halkına hizmet etmeye talibim.”

Bugüne kadar toplu konut projeleri, baraj projeleri ve daha birçok mimari konuda rüştünü ispatlamış olan Yüksel Güler, yazılı ve görsel medyada da boy gösterdiğini Önder Ataseven’e şu sözleriyle aktardı:

“Gölbaşı’nın o zamanlar radyosu vardı. Bu radyoda yine Ülkümüze hizmet amacıyla Türk İslam Düşünürleri adı altında bir program yaptım. Aynı zamanda dönemin gazetelerinden birinde de köşe yazarlığı yaparak halkımızla temas kurdum.”

“KIZIL ELMAM GÖLBAŞI’DIR”

Adaylık sürecindeki hedef ve fikirleri sorulan Güler, “Benim kızıl elmam Gölbaşı’nı yönetmektir. Her türlü sorunu gözlemlediğim, her türlü güzelliğini yaşadığım bu ilçenin neye ihtiyacı olduğunu çok iyi bildiğimi ifade etmek isterim. Bugüne kadar kendime kızıl elma olarak benimsediğim Gölbaşı’nı yönetme isteğim birçok makama gelmeme engel olmuştur. Bu istek ve arzu nedeniyle başka pozisyonlarda görev almadım. Benim her zaman böyle süreçlerde iki yolum vardır. Ya kızıl elmama ulaşacak yolda mücadele veririm ya da Milliyetçi Hareket Partisi’nin iktidarına giden yolda nefer olurum.” diye konuştu.

“GÖLBAŞI’NA İMAR GEREK, İMARA MİMAR GEREK”

Gölbaşılı olmanın ayrıcalık olduğunu ifade eden mimar Yüksel Güler, “Gölbaşı’nda ikamet etmek, alışveriş yapmak, gezmek, hayatını burada devam ettirmek Gölbaşılı olmak için yeterlidir. Fakat Gölbaşı’nı yönetmek için Gölbaşı’ndaki bıçakçı Turan’ından çömlekçi Önen kardeşlere, en büyük sanayi fabrikalarından en küçük esnafına, TOKİ’deki memurundan köylerimizdeki milletin efendisi çiftçilerimize, üniversitedeki geleceğimiz olan gençlerden ilkokuldaki fidanlarımıza kadar Gölbaşı’nda nefes alan her varlığın sorununa hakim olabilmek gereklidir. Büyüyen Gölbaşı’nın en büyük ihtiyacı ise imardır. Ben ve yol arkadaşlarım diyoruz ki ‘Gölbaşı’na imar gerek, imara mimar gerek’.” diyerek sözlerine son verdi.

 

Yüksel Güler kimdir?

1956 Artvin doğumlu. 1964 yılından beri Gölbaşı’nda yaşıyor. 1969 yılından beri Ülkücü hareketin içerisinde. 1973 yılında Gölbaşı Ülkü Ocaklarının kurucuları arasında yer aldı. 1975 yılında Ülküspor’un kuruluşunda yer aldı. 1994 yılında MHP’den Gölbaşı Belediye Başkan Adayı oldu. 2009 yılında MHP’den Gölbaşı Belediye Başkan Aday Adayı oldu. 2013-2014 yılları arasında MHP Ankara İl Başkanlığı’nda Teşkilatlardan Sorumlu Başkan Yardımcılığı yaptı. 2018 yılında 24 Haziran Cumhurbaşkanı ve Milletvekili Seçimlerinde Gölbaşı MHP Seçim Komisyonunda yer aldı. Gazi Üniversitesi Mimarlık bölümü mezunu. Evli ve bir kız babası.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
154. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA