Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 24-09-2018 12:44   Güncelleme : 24-09-2018 12:44

Yenimahalle’de Atapark ve ikinci bahar lokali açıldı

Yenimahalle’de Atapark ve ikinci bahar lokali açıldı

Yenimahalle’de Atapark ve ikinci bahar lokali açıldı

Yenimahalle Belediyesi, Susuz Mahallesi’nden ayrılarak Ata ismini alan mahallede çifte açılış yaptı.

 

Atapark ve İkinci Bahar Lokali’nin Ata Mahallesi sakinlerinin hizmetine sunulduğu açılışa, Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, CHP Yenimahalle İlçe Başkanı Ferudun Güngör, CHP Etimesgut İlçe Başkanı Ayhan Yılmaz, Yenimahalle Belediyesi Başkan Vekili Mehmet Kartal, Başkan Yardımcıları Erhan Aras, Yaşar Neslihanoğlu, Başar Bal, meclis üyeleri ve muhtarlar katıldı.

Açılış öncesi Ersin Perçin, Evren Çelik ve Serdar Şimşek’in verdiği konser verdi. TUBİL Halk Dansları Topluluğu da Bitlis yöresine ait dans gösterisiyle sahne aldı. Parkın içerisinde bulunan Atatürk heykeline vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, “Bizim hizmet anlayışımızda her mahallemize eşit hizmet vardır. Ata Mahallesi en uzak mahallelerimizden biri olmasına rağmen gelişmeye en müsait bölgemiz biz de alt ve üst yapıyı destekleyerek bu gelişmeye destek olduk. Gözden ıraktı ama gönlümüzde en gözde mahallelerimizden biri” dedi.

Yaşar, “Bugün açacağımız 26 bin metrekare parkımızın içerisinde 2 adet tenis kortu, 1 voleybol sahası, 1 beach voleybol sahası, 3 adet çocuk oyun alanı, 1 fitness alanı, 3 adet süs havuzu, oturma alanları ve koşu yolu bulunuyor. Hemşerilerime hayırlı olsun” diye konuştu.

Ata’da inşaatı tamamlanan kültür merkezinin açılışını Ekim ayı içerisinde yapmayı planladıklarını da sözlerine ekleyen Başkan Yaşar, “Ata Kültür Merkezi’nin her şeyi tamamlandı. Önümüzdeki ay açmayı planlıyoruz. Bir de size anaokulu ile kapalı spor kompleksi ve yüzme havuzu sözü veriyorum. En kısa zamanda bu sözümü gerçekleştireceğim” dedi.

 

Mahallesi adına Başkan Yaşar’a teşekkür eden Ata Mahallesi Muhtarı Cem Gürkan da Yaşar’a çiçek takdim ederek, “Başkan Fethi Yaşar’ın göreve başladığı günden beri mahallemize göstermiş olduğu katkılar ortadadır. Ata Mahallesi adına yakışır bir mahalle olma yolunda ilerlemektedir. Bu yolda Başkan Yaşar’ın hizmetlerine şahitlik ediyoruz. Daha nice hizmetlere imza atacağına inanıyoruz. Kendisine minnettarız” dedi.

Konuşmasının ardından beraberindeki heyetle birlikte açılış kurdelesini kesen Yaşar, önce parkı gezdi, daha sonra ise İkinci Bahar Kültür ve Dayanışma Merkezi’nde oturarak vatandaşlarla sohbet etti.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
154. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA