Advert

Hedef 2 Bin 500 Öğrenci

Hedef 2 Bin 500 Öğrenci

Hedef 2 Bin 500 Öğrenci
Hedef 2 Bin 500 Öğrenci Murat YILDIZ

Yenimahalle'de ikamet eden ortaöğretim, lise ve mezun öğrencilere "Eğitime Destek Projesi" kapsamında kurslar açarak ücretsiz eğitim veren Yenimahalle Belediyesi, yeni öğretim yılının başlamasıyla birlikte eğitimlere başladı.

Şehit Jandarma Astsubay Üstçavuş Mehmet Uygun Gençlik Merkezi, Batıkent Meydan AVM Kurs Merkezi ve Ragıp Tüzün Parkı içerisinde yer alan Yenimahalle Eğitim Merkezi’ne gelen öğrenciler, ilk ders heyecanı yaşadı.

Toplamda bin 250 öğrencinin ders başı yaptığı kurslarda, tam donanımlı öğretmenleriyle sınavlara hazırlanacak olan öğrenciler, Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’a teşekkür ederek, kendilerine sunulan imkândan dolayı memnuniyetlerini dile getirdi.

Öğrenciler, “Maddi imkânsızlıklardan dolayı özel kurslara gidemiyoruz. Yenimahalle Belediyesi’nin ücretsiz kurslar açarak bizleri sınavlara hazırlaması bizim için büyük bir olanak. Çok çalışacağız, hem derslerimizde hem de sınavlar da başarılı olacağız” dedi.

 

Belediye, proje kapsamında açılacak olan Karşıyaka Kurs Merkezi’nde de kayıtlara devam ediyor. Başvuruların yoğun olduğu merkezde, diğer kurslarla birlikte eğitim alacak öğrencilerin 2 bin 500 olması hedefleniyor.

 

Projenin maddi imkansızlıklar dolayısıyla çocuklarını kursa gönderecek durumu olmayan aileler için büyük bir olanak olduğunu söyleyen Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, “Bizim geleceğimiz çocuklarımız. Onların eğitimi bizim için çok önemli. Onlar sayesinde ülkemizi ileri noktalara taşıyabiliriz. Bu da ancak eğitimle olur. Biz bu konuda üstümüze düşen görevi fazlasıyla yapıyoruz; ortaokul ve lise öğrencilerimize ücretsiz kurslar açtık. Tek amacımız kursa gidemeyecek durumda olan çocuklarımızın şartlarını, kursa gitme imkânı olan ve özel okullarda eğitim alan çocuklarımızla eşitlemek. İyi bir eğitim almaları için elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Yavrularımızın başarısı, güzel meslekler edinmesi bizleri gururlandırır. Yeni eğitim öğretim hayatında hepsine başarılar diliyorum” diye konuştu.

Ankara Yenimahalle Fethi Yaşar Ders Kurs
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankara Seçimini Yaptı
Ankara Seçimini Yaptı
Mamak Seçimini Yaptı
Mamak Seçimini Yaptı