Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 23-09-2018 13:47   Güncelleme : 23-09-2018 13:50

Gölbaşı’nda Zübeyde Hanım Kültür Merkezi açıldı

Gölbaşı’nda Zübeyde Hanım Kültür Merkezi açıldı

Gölbaşı’nda Zübeyde Hanım Kültür Merkezi açıldı

Ankara’nın Gölbaşı İlçesinde, Gölbaşı Belediyesi tarafından yapılan Zübeyde Hanım Kültür Merkezi’nin açılış töreni yapıldı.

Açılış törenine, Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay, Ufuk Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Tevfik Tezcaner, Şereflikoçhisar Belediye Başkanı Ferda Polat, siyasi parti temsilcileri, STK’lar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasında sonra açılışta konuşan Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay, Gölbaşı’nın büyümesine ve gelişmesine katkı sağlayan herkese teşekkür etti.

Duruay, “Zübeyde Hanım Kültür Merkezi Gölbaşı’nda ki en büyük kültür merkezlerindendir. Projenin birinci katında yedi adet dijital ekranlı, tam donanımlı derslik bulunuyor. Akustik duvar ve tavanlarına ek olarak teknik donanımlarıyla çok amaçlı bir salon yer alıyor. İkinci katında ise insanların vakitlerini hoşça geçirebileceği sosyal tesisin içerisinde zabıta merkezi, beyaz masa, engelliler merkezi, paylaşım noktası ile kadın ve erkek mescit alanları yer alıyor” dedi.

Projenin ikinci ayağı olan Seğmenler Pazar Yeri hakkında da bilgi veren Başkan Duruay, “ Gölbaşı’nın en modern Pazar yeridir. 200 araçlık kapalı otoparkı olan Seğmenler Kapalı Pazar yeri, 4078 m² alan üzerine inşa edildi. Pazar yeri Gölbaşı halkının pazar ihtiyacını daha sağlıklı bir ortamda karşılamasına imkan sağlayacak” ifadelerini kullandı.

Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay  son olarak, Konya yolu yapımı, gölün temizlenmesi, köprülü kavşakların yapılması, MOBESE ve Devlet hastanesinin yapılması gibi projelerin en kısa sürede tamamlanarak Gölbaşı halkının hizmetine sunulacağını söyledi.

Yapılan konuşmaların ardında Zübeyde Hanım Kültür Merkezi’nin açılışı yapıldı. Açılışın ardından Zübeyde Hanım Kültür Merkezi  davetlilere beraber gezilerek vatandaşlara  tanıtıldı.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
154. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA