Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 19-09-2018 17:12   Güncelleme : 19-09-2018 17:12

Güçlü “Ahilik Gençleri Üretime Teşvik Etmiştir”

Güçlü “Ahilik Gençleri Üretime Teşvik Etmiştir”

Güçlü  “Ahilik Gençleri Üretime Teşvik Etmiştir”

Milliyetçi Hareket Partisi Meclis Grup Başkanı Ali İhsan Güçlü, Ahilik Haftası nedeni ile ilgili yazılı basın açıklaması yaptı. GÜÇLÜ, açıklamasında “ekonomik krizle uğraşan ülkemizin yarınlara emin adımlarla yürümesi için bugün okulları dolduran nesillerimizi Ahilik zihniyetini hesaba katarak yetiştirmeliyiz” dedi.

 

MHP Grup Başkanı Güçlü,

“Ahilik zihniyetinin üretim ve tüketim kültürü, Türkiye’nin kurtuluşa ermesi için yazılabilecek reçetenin en temel maddesi olacak mahiyettedir.

 

Ahilik kültüründe tüketim yapabilmenin birinci şartı üretmektir. Üretmeden tüketmenin insanlığı ne hale düşürdüğü göz önüne alınırsa bu ilkenin önemi daha iyi anlaşılmış olacaktır. Ahilik gençleri üretime teşvik etmiştir.

 

Ahilik kültüründe meslek edinmek ve helalinden kazanmak temel kuralların başında gelir. Gençlere bu ideali aşılayan Ahilik, mesleki eğitimin ahlaki değerler etrafında şekillenmesine azami derecede önem vermiştir.

 

İnsanı insanı kurdu değil yurdu olarak gören Ahilik günümüzde sahnelenen üretimde acımasız rekabeti yerine kaliteli üretimde yarışı ön plana alan bir denetim mekanizması kurmuştur. Böylece tüketiciyi muhafaza altına almıştır.

 

Netice itibari ile bugün küresel sermayenin kıskacında emir altında tutulmaya çalışılan Türkiye’nin bu kıskaçtan kurtulmasının yolu yeni bir üretim ve tüketim kültürünün toplum yaşantımıza hakim olmasıdır. Bu kültürün esin kaynağı ise medeniyet tarihimizdeki Ahiliktir. 17-22 Eylül tarihleri arasında kutladığımız Ahilik Haftasının bu idrake vesile olmasını temenni ediyorum” diyerek açıklamasını tamamladı.

Ankara' mız bir ahı şehridir.

Ahilik paylaşmaktır , üretmektir , kardeşliktir...

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
154. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA