Advert

Güçlü “Ahilik Gençleri Üretime Teşvik Etmiştir”

Güçlü “Ahilik Gençleri Üretime Teşvik Etmiştir”

Güçlü  “Ahilik Gençleri Üretime Teşvik Etmiştir”
Güçlü  “Ahilik Gençleri Üretime Teşvik Etmiştir” Murat YILDIZ

Milliyetçi Hareket Partisi Meclis Grup Başkanı Ali İhsan Güçlü, Ahilik Haftası nedeni ile ilgili yazılı basın açıklaması yaptı. GÜÇLÜ, açıklamasında “ekonomik krizle uğraşan ülkemizin yarınlara emin adımlarla yürümesi için bugün okulları dolduran nesillerimizi Ahilik zihniyetini hesaba katarak yetiştirmeliyiz” dedi.

 

MHP Grup Başkanı Güçlü,

“Ahilik zihniyetinin üretim ve tüketim kültürü, Türkiye’nin kurtuluşa ermesi için yazılabilecek reçetenin en temel maddesi olacak mahiyettedir.

 

Ahilik kültüründe tüketim yapabilmenin birinci şartı üretmektir. Üretmeden tüketmenin insanlığı ne hale düşürdüğü göz önüne alınırsa bu ilkenin önemi daha iyi anlaşılmış olacaktır. Ahilik gençleri üretime teşvik etmiştir.

 

Ahilik kültüründe meslek edinmek ve helalinden kazanmak temel kuralların başında gelir. Gençlere bu ideali aşılayan Ahilik, mesleki eğitimin ahlaki değerler etrafında şekillenmesine azami derecede önem vermiştir.

 

İnsanı insanı kurdu değil yurdu olarak gören Ahilik günümüzde sahnelenen üretimde acımasız rekabeti yerine kaliteli üretimde yarışı ön plana alan bir denetim mekanizması kurmuştur. Böylece tüketiciyi muhafaza altına almıştır.

 

Netice itibari ile bugün küresel sermayenin kıskacında emir altında tutulmaya çalışılan Türkiye’nin bu kıskaçtan kurtulmasının yolu yeni bir üretim ve tüketim kültürünün toplum yaşantımıza hakim olmasıdır. Bu kültürün esin kaynağı ise medeniyet tarihimizdeki Ahiliktir. 17-22 Eylül tarihleri arasında kutladığımız Ahilik Haftasının bu idrake vesile olmasını temenni ediyorum” diyerek açıklamasını tamamladı.

Ankara' mız bir ahı şehridir.

Ahilik paylaşmaktır , üretmektir , kardeşliktir...

Ankara Gölbaşı Ali İhsan Güçlü MHP Gölbaşı Belediyesi Meclis üyeleri MHP Grup Başkanı Güçlü
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankara Seçimini Yaptı
Ankara Seçimini Yaptı
Mamak Seçimini Yaptı
Mamak Seçimini Yaptı