Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 19-09-2018 14:08   Güncelleme : 19-09-2018 14:24

Yerel seçime doğru netleşen adaylar

Yerel seçime doğru netleşen adaylar

Yerel seçime doğru netleşen adaylar

2019 yerel seçimi yaklaşırken Gölbaşı Belediye başkanlığı aday adayları da netleşmeye başladı.

 

Yaklaşan yerel seçim öncesi aday olmak isteyen isimler netleşirken, vatandaş tarafından kesin aday gözü ile bakılan bazı isimlerden hala ses seda çıkmadı. Bazı aday adayları ise hızlı davranarak isimlerini duyurmaya başladı.

 

Şu ana kadar Ak Parti için üç aday ortaya çıkarken bu sayı CHP ve MHP’de birer aday adayı oldu.

 

Daha önce Hürriyet Ankara'ya konuşan mevcut Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay 2019 yerel seçimlerinde yeniden aday olacağını açıklamıştı.

Ak Parti’de bir dönem (2004-2009) belediye başkanlığı yapmış olan Nasır Haşlak da yerel gazetelere verdiği bilgide tekrar aday adayı olacağını açıklamıştı.

 

Ak Parti'de son olarak gazetemiz muhabirlerinden Nisa Sayar’ın düzenlediği Kahverengi Koltuk programına konuk olan Münür Ballı, programdan bir gün sonra yaptığı açıklamada aday olacağını duyurmuştu. Ballı, aday adaylığı süreci için çalışmalara şimdiden başladı.

 

Gölbaşı Belediye başkanlığı aday adaylığı için resmi bir adım da CHP’den geldi. CHP İlçe Başkanı ve Gölbaşı Belediye Meclis Üyesi Bülent Elikesik, dün aday adayı olmak için ilçe başkanlığından istifa etti. Elikesik de Nisa Sayar ile Kahverengi Koltuk programındaki demeçlerinde adaylık sinyalini vermişti, programdan birkaç gün sonra adaylığını duyurdu.

 

Aday adayları en çok merak edilen partilerden olan MHP’de ise şu ana kadar resmi bir adım gelmezken, daha önce MHP Ankara Milletvekili  Adayı da olan Şahin Önalan’ın aday adayı olmak için çalışmalara başladığı öğrenildi.

 

Şu ana kadar Ak Parti için Fatih Duruay, Nasır Haşlak, Münür Ballı, CHP için Bülent Elikesik ve MHP için ise Şahin Önalan isimleri çıktı.

 

HABER: ÖNDER ATASEVEN

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
154. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA