Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 15-09-2018 02:14   Güncelleme : 15-09-2018 02:14

Gürsel Demirci tekrar başkan

Gölbaşı İlçesi Koruma Geliştirme ve Turizm Derneği (GÖL-DER) 10. Olağan Genel Kurulunu yaptı.

Gürsel Demirci tekrar başkan

Divan Başkanlığını İsa Ömercan’ın yaptığı genel kurul, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından gündem maddeleri ve faaliyet raporlarının okunmasıyla devam etti.

GÖL-DER Başkanı Gürsel Demirci genel kurulda yapmış olduğu konuşmada şunları kaydetti:

“2 dönemdir GÖL-DER’in başkanlığını yapma fırsatım oldu. Bu sürede bana yardımlarını esirgemeyen bütün arkadaşlarıma, dostlarıma teşekkür ediyorum. Uzun yıllardır Gölbaşı’nda ikamet ediyoruz. 51 yıldır Gölbaşı’ndayız. Gölbaşı’nın dününü çok iyi hatırlıyorum. Gölbaşı’ndan Ankara’ya insanların giderken çift ayakkabı götürdüklerini, biri çamur olunca diğerini kullandıklarını biliyoruz. Gölbaşı büyük mesafe aldı. Gölbaşı’nın geçmişten bugüne göreve gelen belediye başkanları büyük hizmetlerde bulunmuştur. Şu anda Gölbaşı yaklaşık 136 bin civarında bir nüfusa sahip. Sıkıntılar çok, problemler çok ama dernek olarak bunları yaptırma gibi bir yetkimiz yok. Sadece görüşlerimizi, önerilerimizi dost meclislerinde veya toplantılarda gündeme getiririz, takip ederiz. Derneklerin hiçbir yaptırım gücü yok. Burada bizim ortak amacı Gölbaşı’na hizmet etmektir.”

Sosyal medya, delikanlılığı ayağa düşürdü

Sosyal medya platformları üzerinden yapılan eleştirilerle ilgili konuşan Demirci, “Gölbaşı küçük bir yer. Yarın sokağa çıktığımızda birbirimizin yüzüne bakacağız. Kalp kırmaya, insanları incitmeye, sosyal medya üzerinden yazmaya çizmeye gerek yok. Kimin kimle ne derdi, sıkıntısı varsa medeni insanlar gibi çıksın karşısına dobra dobra konuşsun. Sosyal medya, delikanlılığı ayağa düşürdü. Buna bizi üzüyor. İnsanları eleştirmek çok kolay, ama önce kendimize bakmalıyız. Biz ne kadar doğruyuz diye. Yapıcı olmak, uzlaştırıcı olmak her zaman topluma katkı sağlar.” dedi.

Konuşmaların ardından açık oylamaya geçildi. Genel kurula katılan 39 üyeden 34 oy alan Gürsel Demirci yeniden GÖL-DER’in başkanı seçildi.

GÖL-DER başkanlığı için aday olan Orhan Uçar ise seçim sonrası Gürsel Demirci’yi tebrik ederek başarılar diledi. Genel kurul toplantısına katılan CHP Gölbaşı İlçe Başkanı Bülent Elikesik ve İYİ Parti Gölbaşı İlçe Başkanı Mahmut Aksoy da Demirci’ye başarı dileklerini iletti.

 

GÖL-DER Yönetim Kurulunda şu isimler yer aldı:

 

Başkan: Gürsel Demirci

Başkan Yardımcısı: Murat Karakurt

Sekreter: Ayşe Üngör

Muhasip: Saim Bayraktar

Üyeler: Cafer Uzuntaş, Ali Durhan, Hatice Demirci
 

Yedek Liste

Özgür Sağlam, İbrahim Öztürk, Hüseyin Çakmak, Hüseyin Erdoğan, Turan Can, Engin Çelik, Hakan Beker

Denetim Kurulu Listesi

Asıl Liste: Mehmet Aktay (Başkan), Nusret Akpınar (Üye), Mustafa Erdoğan(Üye)

Yedek Liste: Ziya Özkan, Çiğdem Şirin, Hacı Murat Tosun

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
154. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA