Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 12-09-2018 17:12   Güncelleme : 12-09-2018 17:12

Satır Başları - Lütfi Akşit "Yalan konuşmayacaksınız"

MHP Gölbaşı İlçe Başkanlığı, İlçe Başkanı Ersin Pehlivan, MHP Gölbaşı Belediye Meclis Üyeleri ve Yönetim Kurulunun katılımı ile bir basın toplantısı düzenledi.

Satır Başları -  Lütfi Akşit

MHP Meclis Üyesi Lütfi Akşit “Yalan konuşmayacaksınız”

MHP Gölbaşı İlçe Başkanlığı, İlçe Başkanı Ersin Pehlivan, MHP Gölbaşı Belediye Meclis Üyeleri ve Yönetim Kurulunun katılımı ile bir basın toplantısı düzenledi.

Toplantıda Gölbaşı gündemi ve ülke gündemi ele alındı.

Mevcut Belediye Başkanı Fatih Duruay’ın seçimden önce verdiği taahhütleri yerine getirmediğini belirten Akşit, “Dinimiz diyor ki çocuğunuza yapamayacağınız şeylerle ilgili bile yalan konuşmayacaksınız. Seçimden önce broşürler dağıttılar güzel işler yapacağına dair taahhütlerde bulundular. Ama maalesef taahhütlerini genelde gerçekleştiremedi” dedi.

Kaçak yapılarla ilgili de konuşan Akşit “Biz bir sürü önerge verdik. Ama maalesef gerekli önlemler alınmadı. Bir gariban balkon yaptığı zaman kaçak yapı diye yıkıyorsun ama gücünün yetmediği insanlara binayı yaptırıp teslim ediyorsun. Bu hak mı adalet mi?” ifadelerini kullandı.

İmar komisyonunda gerçekleşen olayları da anlatan Lütfi Akşit, “İmar komisyonuna önerge geldi birkaç tane, biz buna karşı çıktık. Ama onlar 3 kişi biz 2 kişiyiz, komisyondan geçirdiler. Ama meclise gelmeden çekmek zorunda kaldılar. Bir haksızlık olduğu zaman vicdanen rahat olmak için buna karşı çıkmak zorundayım. Bir cami yeri parka çevrilebilir mi? Allah'a şükür engelledik. Bir tane şahsın arazisi yüksek gerilim hattından başka yere verilecekti. Karşı çıktık bunu da engelledik. Ben bu konuda vicdanen rahatım” dedi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
154. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA