Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 12-09-2018 17:06   Güncelleme : 12-09-2018 17:06

Ersin Pehlivan "Konya Yolunu Artık Aydınlatın"

MHP Gölbaşı İlçe Başkanlığı, İlçe Başkanı Ersin Pehlivan, MHP Gölbaşı Belediye Meclis Üyeleri ve Yönetim Kurulunun katılımı ile bir basın toplantısı düzenledi.

Ersin Pehlivan

MHP Gölbaşı İlçe Başkanlığı, İlçe Başkanı Ersin Pehlivan, MHP Gölbaşı Belediye Meclis Üyeleri ve Yönetim Kurulunun katılımı ile bir basın toplantısı düzenledi.

Toplantıda Gölbaşı gündemi ve ülke gündemi ele alındı.
Toplantıda konuşan Pehlivan, Gölbaşı’nın menfaatine olan her türlü yatırıma destek verdiklerini bundan sonra da vermeye devam edeceklerini söyledi.

Pehlivan yaklaşan yerel seçim öncesinde kendilerine şu ana kadar aday adaylığı için herhangi bir başvurunun yapılmadığının altını çizdi.

Aday adayı profili ile ilgili konuşan Ersin Pehlivan, belediye başkanı aday adayının teşkilatın yapısına uygun hareket etmesi gerektiğini söyledi.
Pehlivan “Aday adaylarına buradan deklare ediyorum. Teşkilat olmadan, kurgu yapılmadan başarı sağlanamaz. Bir yerde başarı olacaksa bu top yekün bir birlik beraberlik içerisinde teşkilatla beraber olur. Kimse Gölbaşı İlçe Teşkilatını hiçe sayarak başka yerlerden aday adayı olmaya çalışmasın. Ben çok başarılı aday adaylarının olacağına ve kim aday olursa olsun teşkilatla uyum içerisinde başarılı olacağına inanıyorum” dedi.

Cumhur İttifakının devamında yerel seçimlerde ittifak yapma konusuna da değinen Pehlivan, Genel Başkan Devlet Bahçeli'nin aldığı her türlü karara uyum içerisinde hareket edeceklerini söyledi.

Pehlivan “İttifakla alakalı bize herhangi bir şey daha gelmedi. Böyle bir şey olsa bile ittifakla alakalı belli bir rota çizilecek. O konuda biz çok hassasız. Genel başkanımız geçen Etimesgut’ta Cumhur İttifakının ruhunu zedelemeden ve devletin yönetiminde bir zafiyete uğramaması gerektiğinin söyledi. Konu ile ilgili çalışmalar devam ediyor. Ama biz genel merkezin aldığı her türlü kararı destekleyeceğiz” dedi.

 Gölbaşı yerelde bir ittifak olması halinde ise ittifakın MHP adayı üzerinde olması gerektiğinde söyledi.
Pehlivan “ İttifak halinde ortak adayın MHP’den olması gerektiğine inanıyorum. Zaten sıralamaya da bakarsan sıra bizde” dedi.

Gazetecilerin ittifak olması ve ittifak adayının mevcut belediye başkanı Fatih Duruay olması halinde bu kadar sert bir şekilde eleştirdiğiniz Fatih Duruay ile nasıl çalışacaksınız veya bunu tabana nasıl anlatacaksınız sorusuna Pehlivan şöyle cevap verdi:

“Ben öyle bir şey olacağına inanmıyorum. Bizim kimse ile şahsi bir problemimiz yok. Fikir ayrılıklarımız olabilir. Fatih Bey de insani olarak değerli Gölbaşı'na hizmet etmeye çalışan ve hizmetleri olan birisidir. Cumhur İttifakında MHP ve Ak Parti' nin kafa kafaya gireceği yerler değil de, diğer yerlerde bir noktada doğal ittifak olur zaten” dedi.

Pehlivan'ın açıklamalarından satır başları şu şekilde:

12 EYLÜL'Ü UNUTMADI

12 Eylül'de Türk Demokrasisine yapılan darbe neticesinde idam edilen Ülkücü ağabeylerimize Allahtan rahmet diliyorum. 12 Eylül Türk Demokrasisinin kara günüdür. Bununla birlikte bu ülke uğruna şehit olan tüm şehitlerimize de Allah'tan rahmet diliyorum. 15 Temmuz 12 Eylül'ün devamıdır.

ŞARBON VAKASI

"Biz MHP İlçe Teşkilatı olarak bu konu ile alakalı herkesle iletişim halinde kalarak bir çalışma yürüttük. Şarbon vakası ile alakalı devletimiz gerekli önlemleri almıştır. Mağduriyetlerin olmaması için gerekli önlemler alınmıştır. Bu konuyu en iyi şekilde takip edeceğiz. Bu konuda bir ihmal veya yanlış yapılmış ise biz MHP olarak takipçisi olacağız. Ben inanıyorum ki devletimizde ihmali olana gereken cezayı verecektir.

GÖLBAŞININ CİDDİ SORUNLARI VAR

Daha önce bizim ve meclis üyelerinin dile getirdiği gibi Gölbaşı'nın çok ciddi problemleri var. Gölbaşı'nın iyi yönetilmediğini söyledik. Gölbaşı'nın en önemli değeri olan ve devletimizin ciddi bir yatırım yaptığı Mogan Gölü istenilen aşamaya gelmedi. Halk merak ediyor. Gölün temizliği ile alakalı hangi aşamada olduğu ile ilgili bir bilgilendirme yapılmalıdır. Gölün temizliği yapılırken çevresi ile alakalı ciddi bir kirlilik ve sineklerle alakalı da ciddi bir mağduriyet oluştuğunu görebiliyoruz. Belediye burada tedbir ve önlemlerde geride kaldı.

KONYA YOLU MUALLAKTA KALDI

Okulların açılması ile beraber kısa süre içerisinde tamamlanacağı söylenen, tabi bunun makul bir süresi var ama iki yakamız bir araya gelecek, Gölbaşı rahata erecek noktasında yapımına başlanan Konya yolu şu anda bir sorun haline gelmiştir. Gölbaşı Belediyesi bu çalışmaları kendi yapar gibi bir algı yaptı. Ama şu anda iş durma noktasına gelmiştir. Çok farklı etkenler var biz de bunları anlayabiliyoruz. Ülkemiz ekonomik anlamda çok ciddi bir krizden geçiyor. Lakin başlarken biz yaptık mantığı ile hareket edip devamında devletin içinde bulunduğu ekonomik kriz neticesinde projenin yavaşlatıldığını söylemek çok doğru değil diye düşünüyorum. Çünkü çok ciddi bir mağduriyet oluştu. Hem vatandaşlarda hemde esnafta. Bu konu ile alakalı da bir açıklama bekliyoruz.

BELEDİYE BÜYÜK BİR BORCUN İÇİNDE

Diğer bir husus ise Gölbaşı Belediyesinin ciddi bir borç yükü içerisinde olduğunu görüyoruz. Bütçenin yüzde 65 borçlandırıldığı ve ciddi bir arazi satışının olduğu ama aldığımız duyumlara göre personel maaşının ödenmesi konusunda bile zorluklar yaşandığıdır. Gölbaşı'nın bir borç batağı içine düştüğünü üzüntü ile görüyoruz. Maalesef Gölbaşı iyi yönetilmedi ve iyi yönetilmiyor da. Bu güne kadar Gölbaşı Belediye Başkanını, meclisi belli konularda ikaz ettik. Sadece muhalefet olma noktasında değil, Gölbaşı'na katkı vermek açısında da yaptık. Çok ciddi projeler de var, umarız bu projeler Gölbaşı menfaatine en kısa sürede çözümlenir.

ZÜBEYDE HANIM KÜLTÜR MERKEZİ

Zübeyde Hanım Kültür Merkezinin yıkılıp tekrardan ciddi bir maliyetle yapılması ve geçenlerde otopark olan kısmının su basması ciddi bir sıkıntı yarattı. Yeni yapılan yerde böyle bir sıkıntının olması manidar. İncek'te bir kültür merkezi vardı, onunla alakalı farklı şeyler oldu.

ASFALT PLENTİNİN KATKISI NE

Asfalt plenti belediyenin öz kaynakları ile yapıldı. Çok merak ediyorum. Acaba 4 yılda belediyeye nasıl bir katkısı oldu. Böyle bir yatırımın nasıl bir artısı oldu. Bununla alakalı da bizi bilgilendirsinler.

ALPARSLAN TÜRKEŞ PARKI'NDA NEDEN DÜĞÜN SALONU YAPILDI

Alparslan Türkeş Parkı'nda yapılan nikah salonunda, biz bu konu ile ilgili çok hassas olduğumuzu defalarca dile getirdik ama maalesef hiçbir şekilde karşılık bulamadık.

Pehlivan son olarak Gölbaşı’nın daha iyi yerlere gelmesi için gerekli çalışmaları yürüteceklerini söyledi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
154. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA