Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 11-09-2018 13:19   Güncelleme : 11-09-2018 13:19

Başkan Yaşar, Batıkent ve Demetevler’i gezdi

Başkan Yaşar, Batıkent ve Demetevler’i gezdi

Başkan Yaşar, Batıkent ve Demetevler’i gezdi

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Batıkent ve Demetevler’de bulunan esnafı ziyaret etti.

Başkan Vekili Mehmet Kartal, Başkan Yardımcısı Yaşar Neslihanoğlu ve belediye meclis üyeleriyle birlikte gerçekleştirilen esnaf ziyaretinde, dükkan sahipleri ve vatandaşla ülke sorunları ve mahalle halkının ihtiyaçları konuşuldu.

Yenimahalle Belediyesi Başkanı Fethi Yaşar, “Vatandaşımızın büyük sıkıntılar yaşadığı şu süreçte, herkes üzerine düşeni yapmalı, birlik ve beraberlik içerisinde emek vererek, üreterek, bu zor günleri atlatmalıyız. Hepimiz israftan kaçınmalı, tasarruf etmeliyiz. Bu konuda özellikle devleti yönetenlere büyük iş düşüyor. Her kurumda tasarruf edilmeli, gereksiz israflardan kaçınmalı ve en başta denetlenmeliyiz” dedi.

 

Krizden çıkmanın yolunun daha çok üretmek olduğunun altını çizen Yaşar, “Türkiye’nin bu krizi kendi ayakları üzerinde durarak atlatması gerekir. Borçlanarak değil üreterek kazanırız. Üzerinde düşünmemiz gereken öncelikli konu tarım ve hayvancılıktır. Neye ihtiyacımız varsa her şeyi dışarıdan satın alıyoruz. Hayvancılık deseniz yine aynı durumlar geçerli. Satın aldığınız ette hastalık çıkıyor, vatandaşın sağlığı tehlikeye atılıyor. Hükümet yetkililerin ivedilikle tarım ve hayvancılık politikalarını yeniden gözden geçirerek, sil baştan bir planlama yapılarak, yerli üretim teşvik edilip, çiftçimizin ve hayvancılıkla uğraşan vatandaşımızın sıkıntıları giderilmelidir” ifadelerini kullandı.

 

 

Kahvehanelerde vatandaşla sohbet eden ve esnaf ziyaretlerinde bulunan Başkan Yaşar, Yenimahalle-Demetevler hattında çalışan dolmuş şoförleri ile görüşerek sıkıntılarını dinledi.

Dolmuş esnafı adına konuşan Murat Kütükçü, “Zor günümüzde bizleri yalnız bırakmayan Yenimahalle Belediyesi Başkanı Fethi Yaşar’a, çakırlar bölgesinde bizim için yapılması planlanan dolmuş durağı için ayrıca teşekkür ediyorum” ifadelerinde bulundu.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
154. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA