Advert

Yenimahalle’de Gadir Hum Coşkusu

Yenimahalle’de Gadir Hum Coşkusu

Yenimahalle’de Gadir Hum Coşkusu
Yenimahalle’de Gadir Hum Coşkusu Murat YILDIZ

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Alevi İnanç Birliği Vakfı tarafından Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen Gadir Hum etkinliğine katıldı.

 

Vakıf Genel Başkanı Faruk Ali Yıldırım’ın ev sahipliğinde düzenlenen etkinlik ve panelde Yıldırım Beyazıt Üniversitesi’nden Doç. Dr. Özcan Güngör, Sücaaddin Veli Ocağı Dedesi Mehmet Demirtaş, Ehlibeyt Alimler Birliği Başkanı Kadir Akaras, Bağdat Üniversitesi’nden Dr. Read Lafta Sabbah, Ehlibeyt Alimi Ali Akın Caba ve Araştırmacı Yazar Ali İrfan Vural bilgi ve birikimleriyle konukları aydınlattı.

 

Kısa bir konuşma yaparak konukları selamlayan Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar Yenimahalle’de uzlaşı kültürünün hakim olduğuna dikkat çekerek “Her ırktan, her mezhepten vatandaşlarımızla Yenimahalle’de birlik beraberlik içerisinde yaşıyoruz. İnanç kişinin bireysel hakkıdır. Herkesin inancına saygı duymak gerekir” dedi.

 

“Camiye de cem evine de eşit hizmet”

 

Yenimahalle Belediyesi olarak camilere de cem evlerine de eşit hizmet ettiklerine vurgu yapan Yaşar, “Aynı Peygambere, aynı kitaba inanan insanlarız. Hoşgörü, uzlaşı kültürü içerisinde yaşamalıyız. Biz camilere de cem evlerine de hizmet veriyoruz. Camilerimizin eksikliklerini gideriyor, tadilatlarını yapıyoruz. Aynı zamanda Alevi vatandaşlarımızı da unutmuyoruz. Batıkent’e Türkiye’nin en büyük cem evini kurduk. Orada Alevi vatandaşlarımız özgürce ibadetlerini yapıyorlar” dedi.

 

Etkinlikte Alevi İnanç Birliği Vakfı adına Türkiye Barolar Birliği Başkanı Avukat Prof. Dr. Metin Feyzioğlu Başkan Yaşar’a desteklerinden dolayı teşekkür plaketi verdi.

 

Ankara Yenimahalle Gadir Hum Fethi Yaşar
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankara Seçimini Yaptı
Ankara Seçimini Yaptı
Mamak Seçimini Yaptı
Mamak Seçimini Yaptı