Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 07-09-2018 17:48   Güncelleme : 07-09-2018 17:48

Gölbaşı’nda “Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Projesi” protokolü imzalandı

Gölbaşı’nda “Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Projesi” protokolü imzalandı

Gölbaşı’nda “Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Projesi” protokolü imzalandı

Ankara’nın Gölbaşı İlçesinde Ankara Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi ile Gölbaşı ilçe Kaymakamlığı ve Gölbaşı Belediye Başkanlığı arasında “Gölbaşı İlçesinde İlk Öğretim Okullarına Devam eden 8-12 Yaş Grubu Çocukların Sportif Yetenek Tarama, Yönlendirme ve Takip Projesi” protokolü imzalandı.

 

Ankara Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi ile Gölbaşı ilçe Kaymakamlığı ve Gölbaşı Belediye Başkanlığı ortaklığında “Gölbaşı İlçesinde İlk Öğretim Okullarına Devam eden 8-12 Yaş Grubu Çocukların Sportif Yetenek Tarama, Yönlendirme ve Takip Projesi” protokol töreni yapıldı.

 

2 yıl sürecek proje kapsamında Gölbaşı’nda 8-12 yaş arası çocukların yetenek tespiti yapılarak, yetenekli oldukları alanlara yönlendirmesi amaçlanıyor. Proje kapsamında yaklaşık 5 bin 500 öğrencinin taraması yapılacak.

 

Gölbaşı Kaymakamlığı'nda gerçekleşen törene, Ankara Üniversitesi Rektörü Erkan İbiş, Gölbaşı İlçe Kaymakamı Tülay Baydar Bilgihan, Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay ve AÜ Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mithat Koz katıldı.

 

İmza töreni öncesi konuşan Gölbaşı Kaymakamı Bilgihan, “İlçemizde 8-12 yaş gruplarındaki öğrencilerine yönelik bir spor yetenek taraması ile ilgili bir çalışma yapmış olcağız. Ekim ayı ile başlayan bir periyotla iki yıl boyunca çocuklarımızın yetenek taramaları yapılacak ve akabinde üniversitenin teknik kadrosu ve belediyenin desteği ile yaklaşık beş bin  500 öğrenci spor taramasından geçmiş olacak. Taramadan sonra yeteneği olan öğrencimiz yeteneği çerçevesinde yönlendirilecektir” dedi.

 

Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay ise, “Gölbaşı Belediyesi olarak spora önem veren bir belediyeyiz. Böyle bir teklif geldiğinde biz de bu projenin içerisinde yer almak istedik. Bu projenin Gölbaşı’ndaki çocuklarımıza yaptığımız büyük bir yatırım olduğuna inanıyorum” dedi.

 

Ankara Üniversitesi Rektörü Erkan İbiş de protokole destek veren Gölbaşı İlçe Kaymakamı Tülay Baydar Bilgihan ve Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay’a teşekkür etti.

 

İbiş “Bu proje gençlerimize yönelik bir yetenek tespiti, onun da ötesinde toplumsal farkındalık ve sosyal sorumluluk projesidir. Sadece yetenekli çocukları seçmek değil, aslında spor bilinci ve kültürünü zenginleştirmeyi amaçlayan bir projedir. Ülkemizde eksik olan spor kültürü ve bilincine çok büyük bir katkı vereceğini düşünüyorum. Gölbaşı’nın geleceğine önemli bir damga vuracaktır” dedi.

 

Yapılan konuşmaların ardından imza töreni yapıldı.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
154. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA