Advert

Gölbaşı Şehir Parkı’na farklı bir bakış

Gölbaşı Şehir Parkı’na farklı bir bakış

Gölbaşı Şehir Parkı’na farklı bir bakış
Gölbaşı Şehir Parkı’na farklı bir bakış Önder Ataseven

Geçtiğimiz günlerde açılışı yapılan Gölbaşı Şehir Parkı hakkında Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay'ın  sözlerinin yankıları devam ediyor.

Başkan Duruay’ın  “Bu parkı yapmaktan mutluyum çünkü bu parkı yapmasak Gölbaşı"nın bu değerli yeri, ileride imara açılabilir bizde çok üzülürdük. Bu yüzden bu parkı yaptığım için çok mutluyum dedi."

Başkan Duruay’ın bu sözlerinin sosyal medya hesabında paylaşan CHP’li Bayram Duman Başkan Duruay’ın söylediklerinin çok önemli olduğuna dikkat çekti.

İşte Bayram Duman’ın yaptığı o yazlı açıklama

 

Belediye Başkanı Fatih Duruay"ın söylediği bir söz çok önemli idi.

Yaklaşık olarak şöyle dedi ""bu parkı yapmaktan mutluyum çünkü bu parkı yapmasak Gölbaşı"nın bu değerli yeri, ileride imara açılabilir bizde çok üzülürdük. Bu yüzden bu parkı yaptığım için çok mutluyum dedi."

ESAS SORUM ŞUDUR;

 

Şehir parkının tam karşısı, yani Gölbaşından Tokiye giden yolun sağ tarafı zamanında ""imar rantına"" kurban edilmeyip, mevcut şehir parkı ile birleştirilseydi, toki ye giden yol da mevcut yapılan şehir parkının en soluna yapılsa idi orada ikisi bütünleşmiş çok büyük bir park oluşabilirdi. Şehir hastanesi"de tam tepenin başlangıcına yapılabilirdi.

O zamanın Belediye başkanı Meclis üyelerinin Bürokratlar vizyonu geniş,ufku geniş baksalardı, O tepeyi İMARA açacaklarına şimdiki parkla bütünleştirip büyük bir park haline getirip,şehir hastaneside parkın en başına yapsalardı ne güzel olurdu.

İşte bugün bakınca ;

Zamanın Belediye yönetiminin,ufuksuz ve vizyonsuz bakarak,

O tepe ile ilgili çok büyük hata yaptığı ve o yeri imar Rantına kurban ettiği çok açıktır.

 

O TEPENİN DİĞER YARISINI O GÜN İMARA AÇANLAR,

BUGÜN İÇİNİZ SIZLIYORMU.??

 

İşte tamda bu sebeple O tepenin diğer yarısını Şehir parkı yapanları rant"a kurban etmedikleri için Gölbaşılılar adına yürekten kutluyorum.

Güzel yapılan işi kutlamak, yanlış yapılanı eleştirmekte bir HAK tır...

Ankara Gölbaşı Bayram Duman Şehir Parkı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
halil ayan     2018-09-01 paçalarımızdan cehalet akıyor..... imar planı sonucu park olan bir alan, nasıl imar görüp elden gidecek? Allah aşkına cehaletimi bağışlayın! sen belediye olarak parkları kiralamazsan, kim gelip senin parkına imar yapacak!
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankara Seçimini Yaptı
Ankara Seçimini Yaptı
Mamak Seçimini Yaptı
Mamak Seçimini Yaptı