Advert

Gölbaşı Şehir Parkı resmen açıldı

Gölbaşı Şehir Parkı resmen açıldı

Gölbaşı Şehir Parkı resmen açıldı
Gölbaşı Şehir Parkı resmen açıldı Önder Ataseven

Gölbaşı Belediyesi tarafından, 117 bin metrekarelik alana kurulan Gölbaşı Şehir Parkı’nın resmi açılışı gerçekleştirildi.

Eymir, Seğmenler ve Şafak Mahallelerinin kesişim noktasında yer alan Gölbaşı Şehir Parkı açılış töreninde Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Şehir Parkı’nın tanıtım filmi yayınlandı.

Açılışta konuşan Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay Ankaralıların ve Gölbaşılıların nefes alacağı bir park olduğunu söyledi.

Duruay, Şehir Parkı’nın Türkiye’de bir belediye tarafından yaptırılan, tasarlanan ve organize edilen ilk “otopark çatı üstü Güneş Enerji sistemi “ olma özelliğini taşıdığını ifade etti.

Duruay “Şehir Parkı’n tasarlarken Gölbaşılı hemşehrilerimizin tüm ihtiyaçlarını ve konforunu düşündük.Şehir Parkı’nda vatandaşlarımızın sakin, bol yeşil alan içeren estetik açıdan çok güzel bir parkı vatandaşlarımızın kullanımına sunduk. Vatandaşlarımızın sporun her çeşidini rahatça yapmaları için gençlere ve orta yaş grubuna da hitap etmek üzere iki adet açık basketbol sahası, iki adet kapalı futbol sahası, iki adet kapalı tenis kortu ve çok sayıda açık hava fitness alanları, bisiklet yolu, koşu ve yürüyüş yolları, gibi spor faaliyetlerinin gerçekleştirileceği alanlar yerleştirdik.” dedi.

Yapılan ve yapılmakta olan projeler hakkında da bilgi veren Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay, “Bizim dönemimize kadar Gölbaşı’na yapılan yatırımların iki katını yaptık. Gölbaşı’nı, Ankara’nın en güzel ve en gözde ilçesi olması için çabaladık. Senelerdir çözülmeyi bekleyen Konya Yolu yapımı, gölün temizlenmesi, köprülü kavşakların yapılması, MOBESE ve devlet hastanesinin yapılması gibi temel ihtiyaçlarımız vardı. Bu sene hepsi inşaat halinde yapılmaktadır. Gölbaşı'nın en büyük sıkıntısı olan Konya Yolu Alt Geçidi'nin yapımı şuan devam etmektedir. Gölbaşı'nın iki yakası inşallah bir araya gelecek. Mogan gölü 30 senedir temizlenmeyi bekliyordu. Sene sonunda eski günlerine kavuşacak. 250 yataklı devlet hastanemizin yapımı devam ediyor. 2019 yılında hizmete açılacaktır. Eyül ve Ekim aylarında kültür merkezlerimizi açılışını yapacağız.Gölbaşı'nda yapılan hizmetlerde emeği geçen herkese teşekkür ederiz." İfadelerini kullandı.

Duruay, son olarakta Gölbaşı’na yatırım yapan Ankara Büyükşehir Belediyesi Eski Başkanı İbrahim Melih Gökçek ve Ankara Büyükşehir Belediye mevcut Başkanı Mustafa Tuna’ya teşekkür etti.

AK Parti Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan da konuşmasında şunları söyledi; “Her zaman Gölbaşı’nın kanayan yarası olan Gölbaşı’nın iki yakasının bir araya gelmesi ile başlayıp, gölün temizliği ve diğer hizmetlerden dolayı başkana teşekkür ederim. Şehir Parkı Gölbaşı’na büyük bir hava getirecek. AK Belediyecilik her zaman bir yaptığını ertesi gün daha iyi yaparak, taş üstüne taş koyarak, millete hizmet ederek milletin gönüllerine girerek hizmet anlayışı ile bu zamana kadar devam etti. İnşallah bundan sonra da devam edecek” dedi.

Şehir Parkı açılışı öncesi Ankara Büyükşehir Belediyesi Mehter Takımı konseri ve Türk Hava Kurumu görevlilerince model uçaklar, motorlu yelken kanat ve motorlu yamaç paraşütüyle gösteriler yapıldı. Açılış Sanatçı Serkan Kaya’nın verdiği konser ile son buldu.

Açılış programına Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay’ın yanı sıra, Ak Parti Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan, İçişleri eski bakanı Abdülkadir Aksu, Ak Parti Ankara Milletvekili Orhan Yeğin, Gölbaşı Kaymakamı Tülay Baydar Bilgihan,  AK Parti Gölbaşı İlçe Başkanı Selim Akceylan, Gölbaşı CHP İlçe Başkanı Bülent Elikesik, İYİ Parti İlçe Başkanı Mahmut Aksoy  STK temsilcileri, muhtarlar ve çok sayıda da vatandaş katıldı.

Ankara Gölbaşı Şehir Parkı Fatih Duruay Hakan Han Özcan
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankara Seçimini Yaptı
Ankara Seçimini Yaptı
Mamak Seçimini Yaptı
Mamak Seçimini Yaptı