Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 30-08-2018 16:28   Güncelleme : 30-08-2018 16:28

İYİ Parti Gölbaşı İlçe Başkanı Mahmut Aksoy “Bazı zaferler asla unutulmaz”

İYİ Parti Gölbaşı İlçe Başkanı Mahmut Aksoy “Bazı zaferler asla unutulmaz”

İYİ Parti Gölbaşı İlçe Başkanı Mahmut Aksoy “Bazı zaferler asla unutulmaz”

İYİ Parti Gölbaşı İlçe Başkanı Mahmut Aksoy 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı. Bazı zaferlerin sonsuza dek kutlanacağını dile getiren Aksoy, “Böyle şanlı bir zaferi yok sayanlar unutulur ama bu zafer asla unutulmaz.” Dedi.

 

Aksoy, 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajında şu ifadelere yer verdi:

 

Ulusumuzun milli mücadele sürecindeki en büyük adımı; büyük taarruz zaferinin yıldönümünde, Mustafa Kemal Atatürk ve şanlı ordumuzun elde ettiği zaferi bir kez daha onurla ve gururla kutluyoruz.

 

30 Ağustos 1922 zaferi, tarihimizin en önemli dönüm noktalarından biri olmasının yanında tüm ezilmiş ulusların özgürlüğe, kurtuluşa, başı dik ve onuruyla yaşama kararlılığına yönelişinin ve bu doğrultuda atılmış tarihi bir adımın bayramıdır. Kurtuluş Savaşı, Türk milletinin, ordusu ile birlikte yüce Atatürk’ün önderliğinde yazdığı kahramanlık destanıdır.

 

Gazi Mustafa Kemal’in önderliğinde kazanılan ve kurtuluş savaşımızın başarıya ulaşmasında en önemli etken olan bu büyük zaferin ardında milletimizin istiklal ve hürriyet aşkı ile kahraman ordumuzun imanı, inancı, cesaret ve fedakârlığı vardır.

 

Tarih bu destanı da direnişi de asla unutmayacaktır. Mustafa Kemal Atatürk’ü anlayan, ilkelerine ve devrimlerine bağlı olan Türk Gençliği bu şanlı zaferi unutturmaya çalışanlara da fırsat vermeyecektir. Bazı zaferler vardır ki sonsuza dek kutlanır. İşte 30 Ağustos da bu zaferlerin en önemlisidir. Böyle şanlı bir zaferi yok sayanlar unutulur ama bu zafer asla unutulmaz.

 

Dönemin zor koşullarında vatanı ve bağımsızlığı için canını feda etmekten çekinmeyen ordumuzdan aldığımız güçle bizler de Büyük önder Mustafa Kemal Atatürk'ün işaret ettiği çağdaş uygarlık yolunda kararlı bir şekilde ilerlemek ve ülkemizi çağdaş uygarlık düzeyinin üzerine çıkarmak için birlik ve beraberlik içerisinde var gücümüzle çalışacağız.

 

Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bu zaferi bize armağan eden İstiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını, kanlarıyla canlarıyla bu toprakları vatan yapan ve ülkemizin milletiyle bölünmez bütünlüğü için canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi

 

rahmet ve minnetle anıyor, Türk Silahlı Kuvvetlerimizin kahraman mensuplarının ve bütün vatandaşlarımızın 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı kutluyorum.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
154. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA