Advert

“Zamanında her şeyimizi basına sızdıranlar bugün basını buradan çıkaramaz”

CHP Gölbaşı İlçe Örgütü’nün danışma kurulu toplantısı yapıldı.

“Zamanında her şeyimizi basına sızdıranlar bugün basını buradan çıkaramaz”
“Zamanında her şeyimizi basına sızdıranlar bugün basını buradan çıkaramaz” Nisa Sayar

CHP Gölbaşı İlçe Örgütü danışma kurulu toplantısı Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi’nde yapıldı. Toplantıya CHP Ankara İl Başkanı Rıfkı Güvener, Ankara Büyükşehir Belediyesi Grup Başkanvekili Doğan Yılmazkaya ve Genel Sekreter Yardımcısı Uğur Tunçay’ın yanı sıra eski ilçe başkanları ve partililer katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan danışma kurulu toplantısında konuşan İlçe Başkanı Bülent Elikesik, “Demokrasinin anlamının en güzel yaşanacağı danışma kurulumuza hepiniz hoş geldiniz. Cumhuriyet Halk Partisi hiçbir partinin yapmadığı bütün üyelerinin görüşlerini alarak, yapıcı eleştirilerin partiye kan, can verdiğini düşünen üyelerimizden oluşur. Bütün örgüt yapımızda bu vardır. Diğer partilerde olduğu gibi faşizm olmaz, demokrasi olur, çokseslilik olur, ideal olur ve her zaman olduğu gibi sonuna kadar savaşmak ve azim olur.” dedi.

53 kişinin katıldığı danışma toplantısında tüm katılımcıların görüşlerini belirtmesi gerektiğini savunan Elikesik, “Ben değil, biz diye çıktığımız bu yolda 7 aylık bir süreci geride bıraktık. Danışma kurulu toplantıları her zaman önemsediğimiz, asla ve asla kaçmayacağımız toplantılardır. Bizler partililerimizden hep şunu bekleriz. Danışma kurulunda konuşulan her şey Cumhuriyet Halk Partisi’ni onurlandırır, gururlandırır ve başarıya götürür. Diğer platformlarda konuşulan her şey Cumhuriyet Halk Partisi’ne zarar verir, üyelerimizi incitir, kurucularımızın kemiklerini sızlatır. Bu bağlamda siz değerli üyelerimize buradan açıkça çağrı yapıyorum. Gelin, hiçbir şekilde sözünüz kesilmeden, tüzükte belirli olduğu gibi birtakım kişilerin konuşması değil, hepinizin buradan bizim başarımıza destek olmaya, görüş ve önerilerinizi sunmaya davet ediyorum.” diye konuştu.

7 aylık süreç boyunca parti çalışmalarına destek veren tüm partililere ve gönüllülere teşekkür eden Elikesik, “Bizler, ben değil, biz diyerek koltuk için değil, Cumhuriyet Halk Partisi için siyaset yaptık. Bütün yönetimimle gurur duyuyorum. Bu bağlamda, burada yapacağınız her türlü eleştiriyi saygıyla, sevgiyle karşılayacağımızı bilmenizi rica eder, hepinize saygılar sunarım.” ifadelerini kullandı.

İlçe faaliyet raporuna ilişkin yapılan sinevizyon gösterimi sırasında kullanılan seçim şarkısındaki “25 Haziran sabahı hem huzur hem refah gelecek. Çok yakında CHP mutluluk getirecek” sözleri ise dikkat çekti.

İlçe Başkanı Elikesik’in konuşması ve ilçe örgütünün 7 aylık faaliyet raporunun okunmasının ardından divan kurulu tarafından konuşma yapmak isteyen kişilerin süre ayarlaması gerekçesiyle divan kuruluna isim vermesi gerektiği söylendi.

CHP Gölbaşı eski İlçe Başkanı Ercan Şimşek ise isim verilmesinin gerekli olmadığını ifade ederek “Konuşmaları sınırlandırmaya gerek yok. Zaten çok kalabalık değiliz. Bu işi çok seyrek yaptığımız için bırakın herkes istediği kadar konuşsun bence. Konuşmak istemeyen de diğer konuşmalar sırasında belki konuşma ihtiyacı hisseder. O nedenle ben isim yazmaya gerek yok diye düşünüyorum. Ama toplantıyı toparlamak açısından bir süre sonra süre tehlikesi varsa bu uygulamayı faaliyete geçirebilirsiniz dedi.

Ardından CHP Ankara İl Başkanı Rıfkı Güvener konuşmasını yapmak üzere kürsüye çıktı. Bu sırada basın mensuplarının dışarı çıkarılması ise toplantıya damga vurdu.

CHP Gölbaşı eski İlçe Başkanı Yusuf Aksakal’ın “Parti içi tartışmaysa basın mensuplarının da görüntü alarak dışarı çıkarılması gerekir. Madem partinin dışarıda tartışılmasını eleştiriyorsak ona da dikkat edersek sevinirim.” şeklinde divan kurulunu uyarmasının ardından İlçe Başkanı Bülent Elikesik, “Değerli basın mensupları, görüntü aldıysanız sizlerden ricam. Ben atladım aslında notlarım arasında vardı. Özür dileyerek basına kapalı bölüme geçiyoruz.” dedi.

CHP Gölbaşı eski İlçe Başkanı Nuriye Atabey ve üyelerden Erdinç Altunkaya ise “Basını davet ettiyseniz, çıkarmayın salondan” şeklinde tepki gösterdi. Altunkaya, “Arkadaşlar biz bu partinin sorunlarını konuşacaksak burada, basın duyuracak bunu topluma” dedi.

İlçe Başkanı Elikesik’in “Aile içi çekişmelerimiz dışarı yansısın mı?” sorusu üzerine başta Nuriye Atabey, Hüseyin Çakmak ve Erdinç Altunkaya olmak üzere CHP’li partililerin bir kısmı basının dışarı çıkarılmasına tepki gösterdi.

İl Başkanı Rıfkı Güvener’in “Bu işlerin formatı böyledir. Ben de konuşayım, arkasından basına kapalı toplantıya geçelim” uyarısı üzerine Nuriye Atabey, “Sayın basın mensubu arkadaşlar çıkacaksınız sizinle birlikte ben de geliyorum. Zamanında parti içi her şeyi basına sızdıranlar bugün basını dışarı çıkaramazlar” dedi.

Basın mensupları Soner Aksakal, Nisa Sayar ve Ayşe Üngör’ün salondan çıkmasıyla birlikte salonu terk eden Nuriye Atabey, Hüseyin Çakmak ve Erdinç Altunkaya’yı, Aktif Haber Gazetesi İmtiyaz Sahibi Soner Aksakal “Destek olduğunuz için teşekkür ediyoruz. Amacımız hiçbir toplantıda kaos yaratmak değildir. Lütfen toplantının huzuru bizim yüzümüzden kaçmasın, bu sorumluluğu biz almak istemiyoruz. Tekrar salona dönerseniz biz daha mutlu olacağız” diyerek tekrar salona dönmeye ikna etti.

Ankara Gölbaşı CHP ilçe danışma kurulu Bülent Elikesik Nuriye Atabey Hüseyin Çakmak Ercan Şimşek Yusuf Aksakal Erdinç Altunkaya basın
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankara Seçimini Yaptı
Ankara Seçimini Yaptı
Mamak Seçimini Yaptı
Mamak Seçimini Yaptı