Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 14-08-2018 12:46   Güncelleme : 14-08-2018 12:46

15 Temmuz şehit aileleri için piknik düzenlendi

15 Temmuz şehit aileleri için piknik düzenlendi

15 Temmuz şehit aileleri için piknik düzenlendi

15 Temmuz Derneği tarafından Ankara’da 15 Temmuz şehit aileleri için piknik etkinliği düzenlendi.

15 Temmuz Derneği tarafından Ankara’nın Gölbaşı ilçesinde "15 Temmuz Şehit Aileleri Buluşması Piknik Programı” yapıldı.

Yaklaşık 350 şehit yakınının katıldığı pikniğe Ak Parti Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan ve Ak Parti Gölbaşı İlçe Başkanı Selim Akceylan da katıldı. Piknik öncesi Kur’an-ı Kerim tilaveti yapıldı ve 15 Temmuz şehitleri için dualar okundu.

Ak Parti Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan ve diğer protokol üyeleri piknik alanındaki şehit yakınlarını dolaşarak sohbet etti.

15 Temmuz Derneği Başkanı Tarık Şebik, etkinliğin amacının şehit ailelerini unutmamak ve unutturmamak olduğunu söyledi.

Şebik şöyle devam etti:

 

“Yaptığımız bu programlarda görüyoruz ki kendilerini unutmadığımız her an onlar için mutluluk vesilesi. 15 Temmuz Derneği olarak cumhurbaşkanımız, bakanlarımız, il teşkilatımızdan aldığımız destekle bu çalışmaları devam ettireceğiz. Öncelikli misyonumuz ve amacımız malum hain darbe girişimini milli hafızada canlı tutmak, bunu gelecek nesillere aktarmak. Yapılan bu organizasyon da tarihe not düşmektir.”

 

15 Temmuz darbe girişiminin hala devam ettiğini söyleyen Şebik, “100 yıllık bir devletten bahsetmiyoruz burada. Bin yıllık bir medeniyetin temsilcisi olan bir milletten bahsediyoruz. Dolayısıyla bu milleti F-16’larla, tanklarla kimse korkutamaz. Bugün de dolarla korkutamayacağını biz millet olarak göstermiş oluyoruz.” dedi.

 

Ak Parti Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan ise “Halen o karartılmış helikopterlerle, uçaksavarlarla kardeşlerimize mermi yağdırmaları birçok vatandaşımızın hala hafızalarında. Aynı zamanda hayat devam ediyor. Normal programlarla değil de bu gibi aktivitelerle de ailelerimize destek olacağız. Bu aileler bizim ailelerimiz. Allah bu vatan için, bu bayrak için, bu din için canını, kanını verenleri Peygamber Efendimize komşu etsin inşallah.” diye konuştu.

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında darbecilere karşı koymak için Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ne giden ve F-16'dan atılan bombayla şehit olan Özgür Gencer'in eşi Esra Gencer ise eşinin şehadet haberini aldığında yaşadığı acıyı unutamayacağını söyledi.

 

O gün vatanı müdafaa için şehit düşen eşiyle gurur duyduğunu aktaran Gencer, "Eşim, 'vatanım, çocuklarım için gitmek gerekiyor' dedi, bir süre sonra eve geri döndü. 'Evde duramam' diyerek tekrar abdestini alıp çıktı." dedi.

Eşinin vatanı için canını ortaya koyduğunu vurgulayan Gencer, darbe girişiminin ardından da Türkiye'nin köşeye sıkıştırılmaya çalışıldığını dile getirdi.

Gencer, vatanını seven herkesin 15 Temmuz'da olduğu gibi bugün de elinden gelenin en iyisini yapması gerektiğini söyledi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
154. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA