Advert

Belediye’den kültür turu

Belediye’den kültür turu

Belediye’den kültür turu
Belediye’den kültür turu Önder Ataseven

Gölbaşı Belediyesi’nin düzenlediği kültür gezilerinde Beypazarı, Nallıhan, Sakarya Taraklı, Bolu Göynük gezildi. Gezilere şuana kadar 1342 Gölbaşılı katıldı.

Gölbaşı Belediyesi’nin kültür gezisine katılan vatandaşlar, Beypazarı’nda, 160 kuş türüne ev sahipliği yapan İnözü Vadisi, Beypazarı Kent Tarihi Müzesi, 400 metre yükseklikteki Hıdırlık Tepesi’ndeki seyir terasından tarihi camileri ve restore edilerek yenilenmiş evleri daha sonraBolu Göynük’e geçen kültür gezisi kafilesi, burada nehir, orman, dağ manzaralarının içinden geçerek, Akşemseddin Hazretleri ile oğullarından Emrullah ve Sadullah Çelebilerin kabirlerinin bulunduğu Gazi Süleyman Paşa Camisi’ni gezdi.

Gezinin üçüncü durağı olan Sakarya Taraklı’da, Taraklı Kültür Evi, Yunus Paşa Camii’ni gezen Gölbaşı Belediyesi’nin kültür gezisi kafilesi daha sonra gezinin dördüncü ve son ayağı olan Nallıhan’a ulaştı. Nallıhan’da, Ayhan Sümer Kültür Evi ve Nasuh Paşa Camii’ni ziyaret eden kültür kafilesi Nallıhan’da şehir turu yaparak Gölbaşı’na döndü.

Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay, tüm Gölbaşılıları Gölbaşı Belediyesi^nin düzenlediği gezi programlarına davet ederek “Hemşehrilerimiz için düzenlediğimiz bu güzel geziye bütün Gölbaşılıları davet ediyorum. Bu güzel gezide Ankara, Sakarya ve Bolu’da yer alan tarihi ve doğal güzelliklerini vatandaşlarımıza tanıtma fırsatı sağlamış olacağız. Ayrıca bu tarz gezilerle vatandaşlarımızı günlük hayatın stresinden bir nebze olsun kurtarmış olacağız’ dedi.

Ankara Gölbaşı Fatih Duruay
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankara Seçimini Yaptı
Ankara Seçimini Yaptı
Mamak Seçimini Yaptı
Mamak Seçimini Yaptı