Advert
Bölgesel
Giriş Tarihi : 07-08-2018 18:36   Güncelleme : 07-08-2018 18:36

Hak Etmiyoruz

Ankara’nın sayılı mesire alanlarından olan Mogan Gölü eşsiz doğası ile kentin stresinden kurtulmak isteyen Ankaralılar için önemli bir çekim merkezi. Son dönemde ilçeye hükümet tarafından yapılan büyük yatırımlarla Ankara’nın yükselen yıldızı haline gelen

Hak Etmiyoruz

Ankara’nın sayılı mesire alanlarından olan Mogan Gölü eşsiz doğası ile kentin stresinden kurtulmak isteyen Ankaralılar için önemli bir çekim merkezi. Son dönemde ilçeye hükümet tarafından yapılan büyük yatırımlarla Ankara’nın yükselen yıldızı haline gelen Gölbaşı, nüfusuyla da bu anlamda yükseliş gösteriyor.


Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından yapılan Mogan Gölü temizliği ile değer artışı sağlanırken yine bakanlık tarafından sürdürülen Konya yolunun alta alınması projesi ile de ilçenin en önemli sorunları çözüme kavuşuyor.
Ayrıca yapımı devam eden 250 yataklı devlet hastanesi de yine Gölbaşı’nın hükümet tarafından ne kadar önemsediğini ortaya koyuyor. Diğer yandan cumhurbaşkanının onayıyla Millet Bahçesi’nin de Gölbaşı’na yapılacağı bildirildi.


Tarafımıza Ak Parti ilçe gençlik kollarında görev yapmış gençlerin ve duyarlı vatandaşların göndermiş olduğu fotoğraflar bizlere şu soruyu sorma gereksinimini ortaya çıkardı: Hak ediyor muyuz? Yapılan bunca yatırıma, dev bütçeleri olan tüm bu projelere gözlerimizi kapatarak hala duyarsızca ve bilinçsizce Mogan Gölü’nü kirletmek Gölbaşı vatandaşına yakışıyor mu?


Yaklaşık 1 yıldır Mogan Gölü’nde gemiler temizlik yapıyor, dip çamuru temizleniyor. Ancak diğer taraftan Sahil Park’ta bulunan yürüyüş yolu kenarında ise göl, çöp yığınlarına terk edilmiş durumda. Çevrenin korunmasında elbette devletin ve yerel yönetimlerin büyük sorumlulukları var ancak vatandaşlar olarak, Gölbaşı’nda yaşayan insanlar olarak bizlerin de üzerine düşen en büyük görev “kirletmemek”tir. Çeyrek asırdır beklenen bir projenin hayata geçirildiği dönemde Mogan Gölü’ne bu kötülüğü yapmak sadece hizmet verenlere değil, çevreye ve doğaya da ihanettir.


Konuyla ilgili halkımızı duyarlılığa davet ediyoruz.

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
154. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA