Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 03-08-2018 18:05   Güncelleme : 03-08-2018 18:17

Gölbaşı Belediyesi Ağustos ayı meclis toplantısı yapıldı

Gölbaşı Belediyesi Ağustos ayı meclis toplantısı yapıldı

Gölbaşı Belediyesi Ağustos ayı meclis toplantısı yapıldı

Gölbaşı Belediye meclisi Ağustos ayı son oturumunu gerçekleştirdi.

Belediye Başkanı Fatih Duruay başkanlığında yapılan toplantıda gündem dışı söz alan CHP Gölbaşı Belediye meclis üyesi Bülent Elikesik, Gölbaşı adına yapılan yatırımları desteklediklerini ve desteklemeye de devam edeceklerinin söyledi.

Elikesik ayrıca ilk meclis toplantısında CHP yönetimini Hdp’ye destek verdiğinin söyleyerek CHP yönetimi eleştiren Ak Parti Grup Başkan Vekili Gökhan Koçak’ın eleştirilerine cevap verdi.

“Tüm meclis üyelerimiz ve Gölbaşı kamuoyundan özür dilemek istiyorum. İktidar olduğumuz dönemde yapılmaması gereken işler yaptık Dolmabahçe de görüşmememiz gereken pazarlık yapmayacaktık, Habur’da üniformalı teröristleri karşılamayacaktık, sözde Kürdistan bayraklarını gönderlere çekmeyecektik, sonra PYD denilen dost bildiğimiz sonra kandırıldığımız terör örgütüne Türkiye Cumhuriyeti topraklarından geçişine izin verip lahmacun ikram etmeyecektik”

AK Parti Gölbaşı Belediye Meclis Grup Başkanvekili Gökhan Koçak ise Elikesik’in eleştirilerine cevap vererek “Nurcan Karakaya ve 11 aylık bebeğine gösterirsiniz, o fotoğrafları astsubayımıza gidersiniz Kayseri taziye evinde gösterirsiniz" dedi.

Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay’da  Köpek barınağının Gölbaşı'ndan başka bir yere taşınacağını söyledi.

İŞTE MECLİSTE YAPILAN KONUŞMALARIN TAMAMI

 

"Yapılan güzel şeylerin yanındayız "

Mecliste gündem dışı söz alan CHP Gölbaşı Belediye meclis üyesi Bülent Elikesik meclis toplantısının ilk "Gölbaşı adına son dönemlerde güzel şeyler oluyor. Konya Yolu, Mogan Gölü, Şehir Parkı ve son olarak 4 parsel olarak bilinen alana yapılacak Millet Bahçesi her zaman belirttiğim gibi yapılan güzel şeylerin yanındayız ve yanında olmaya devam edeceğiz emeği geçenlerde teşekkür edeceğiz.

"Köpek Barınağı'nın mutlaka şehir dışına taşınması gerekir"

Tabi muhalefet etmek her şeye karşı çıkman anlamına gelmez, muhalefet etmek karşı durduğunun çözümünü yada yapılan işle ilgili eksikliği söylemektir. Bu bağlamda 4 parsele yapılacak parkla ilgili sayın başkanın çabasını biliyorum ancak bugünden bir uyarıda bulunmak istiyorum. Bu alan Gölbaşımıza kazandırılırken barınağın oradan mutlaka ama mutlaka şehir dışına taşınması gerekmektedir. Biliyorum zor bir süreç ve birçok sorunla karşılaşacağız ancak bu konu ile ilgili birlik sağlar ve kamuoyu oluşturursak her gün büyüyen sorunun üstesinden geliriz. Biz üstümüze düşen ne varsa yapmaya hazırız.

"Esnafımızı mağdur etmeden bu sorunda aşılmalıdır"

Birde sormak istiyorum o alanda bulunan sanayinin durumu nedir ne aşamadadır, sanayi esnafı ile uzlaşma oldu mu esnafımızı mağdur etmeden bu sorunda aşılmalıdır. İlerleyen yıllarda kaldırılmayı düşünülen sanayinin yerine park ve göl manzaralı siteler yada alış veriş merkezi yapılırsa bu veballide bu meclisin üstündedir.

"FETÖ liderini barındıran bir ülkenin bize hukuk dersi vermeye hakkı yoktur"

Değerli meclis üyeleri bu kürsüden genel siyasetle ilgili elimden geldiği kadar konuşma yapmadım genelde Gölbaşı ile ilgili konuştum ve herkesinde bu şekilde görüş bildirmelerini dilerdim. Bu arada ABD’nin Türkiye Cumhuriyeti'nin iki bakanı hakkında aldığı kararı şiddetle kınıyorum bu karar karşısında hükümetimizin aynı karşılığı vermesini cani gönülden dilerim. Bünyesinde alçak FETÖ liderini barındıran bir ülkenin bize hukuk dersi vermeye hakkı da yoktur, haddİde.

"Türkiye Cumhuriyeti topraklarından geçişine izin verip lahmacun ikram etmeyecektik"

Üzülerek söylüyorum ilk meclis toplantısında meclis üyesi arkadaşlarımın konuşmalarını takip ettim ve buna biraz değinmek istiyorum. Tüm meclis üyelerimiz ve Gölbaşı kamuoyundan özür dilemek istiyorum. İktidar olduğumuz dönemde yapılmaması gereken işler yaptık Dolmabahçe de görüşmememiz gereken pazarlık yapmayacaktık, Habur’da üniformalı teröristleri karşılamayacaktık, sözde Kürdistan bayraklarını gönderlere çekmeyecektik, sonra PYD denilen dost bildiğimiz sonra kandırıldığımız terör örgütüne Türkiye Cumhuriyeti topraklarından geçişine izin verip lahmacun ikram etmeyecektik. Bu sonucunda Afrin’de tüm şehitlerimiz yanında muhalefet partisi üyesi askerimizi şehit vermeyecektik. Hain terör örgütünün karşısında hep önce vatan diyen muhalefet lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na suikast girişimini önleyemedik ancak yine de vatanın bölünmez bütünlüğü ve milletimizin bekası için birlik ve beraberlik ruhu içinde tüm liderlerle bir olduk ve bütün olduk. Önce vatan dediğimiz ve bundan asla taviz vermeyeceğimiz düşüncemiz doğrultusunda tüm şehitlerimizin önünde saygı ile eğilirken çocuklarımızın geleceği için mücadele eden tüm güvenlik görevlilerimize teşekkür eder, saygılar sunarım Allah yar ve yardımcıları olsun." dedi.

"O fotoğrafları Kayseri taziye evinde gösterirsiniz"

AK Parti Gölbaşı Belediye Meclis Grup Başkanvekili Gökhan Koçak meclis kürsüsünden cevap verdi. Koçak Bunları bana değil mahşerde karşılaşacak Nurcan Karakaya ve 11 aylık bebeğine gösterirsiniz, o fotoğrafları astsubayımıza gidersiniz Kayseri taziye evinde gösterirsiniz" dedi.

"Köpek barınağı Gölbaşı'ndan başka bir yere taşınacak"

Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay Köpek barınağının Gölbaşı'ndan başka bir yere taşınacağını ifade ederek: "Büyükşehir Belediyesi köpek barınağı ile ilgili 3 tane yerin tahsisini aldı. Bu ay içerisinde ihalesini yapacaklar buradan taşınacak. Köpek barınağının olduğu yer Millet Bahçesi'nin yapılacağı alanın içerisinde, öyle veya böyle oradan kalkacak inşallah." dedi.

Duruay, "Sanayinin yeri daha önce yeşil alan ve kentsel dönüşüm ilan edilen bir yerdi. Şu anda sanayimizin olduğu alan ticari alan esnafımızın mağduriyeti olmayacak." şeklinde konuştu.

Kaynak : Göl Haber

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
154. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA